Ana Sayfa Teknosafari Yeni Apple TV, Kasım Ayında Tanıtılmayacak

Yeni Apple TV, Kasım Ayında Tanıtılmayacak

0
1071

Apple’ın Kasım ayının ortalarında yeni Apple TV 4K ’yı tanıtması bekleniyordu. Ancak ortaya çıkan sızıntılara göre, şirket yeni Apple TV’sini Kasım ayında tanıtmayacak. Bu sebepten ötürü yeni bir Apple TV en erken 2021’nin ortalarında göreceğiz.

Apple’ın bu sene içinde yeni bir Apple TV tanıtması bekleniyordu. Hatta şirketin yeni Apple TV’sini iPhone 12 serisini tanıttığı Hi, Speed etkinliğinde tanıtacağı iddia ediliyordu. Ancak ortaya çıkan yeni bilgilere göre şirket, bu sene içinde yeni bir Apple TV tanıtmayacak. 

Söz konusu iddiaların sahibi, Apple’a yakınlığı ile bilinen ve genellikle doğru çıkan sızıntılarıyla ünlü olan Jon Prosser’den geldi. Jon Prosser’ün resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla birlikte bu yıl içinde yeni bir Apple TV almak isteyenleri üzen bilgiler yer aldı. Prosser, yeni Apple TV’nin ne zaman geleceğini soran bir takipçisine “önümüzdeki yıla kadar yeni Apple TV gelmiyor” yanıtını verdi. 

Jon Pressor’ün Apple TV 4K hakındaki tweet’i

Bu yıl içerisinde pek çok “yeni Apple TV geliyor” söylentisi ortaya çıktı. Elbette ki bunun en büyük destekleyicisi olarak Apple TV 4K donanımının artık çok eskimiş olması yer alıyor. Bunun yanı sıra ise Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın tvOS platformunda Apple Arcade’e verdiği desteği geri çekmesi de bulunuyor. Haliyle pek çok söylenti ve iddia da gün yüzüne daha çok çıkıyordu. Şirketin yeni iPhone 12 serisini tanıttığı Hi, Speed etkinliğinde pek çok kişi yeni bir Apple TV göreceğimizi öne sürüyordu. Ancak Apple’dan böyle bir hamle gelmedi. Jon Prosser, 2021 yılına kadar yeni bir Apple TV görmeyeceğimizi söylese de, daha önceki tweet’lerinde yeni Apple TV’nin içinde A12X Bionic yongası (iPad Pro 12’de bulunan aynısı) olacağını açıklamıştı. Hatta 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki farklı modelde geleceğini de belirtmişti. Prosser ayrıca yeni Apple TV’nin kod adının “Neptune T1125” olduğunu da açıklamıştı. Ancak elbette ki bu bilgilerin çoğu değişebilir. 

Ortaya atıldığı gibi iPhone 12 etkinliğinde yeni bir Apple TV görmememiz, Jon Prosser’ün iddialarını bir nebze daha güçlü kılıyor. Hi, Speed etkinliğinde Apple TV görmeyi uman pek çok kişinin önümüzdeki sene içerisinde yeni bir Apple TV 4K’yı göreceğini söylemek eldeki verilerle daha doğru olabilir. Ancak elbette ki Apple, ters bir köşeyle yeni Apple TV’sini bu sene bitmeden de tanıtabilir. 

İlginizi Çekebilir:

Apple’ın, ‘iPhone 13’ Serisinde ‘Touch ID’ Teknolojisine Döneceği İddia Edildi 

Apple, ‘iPhone 12’ Serisi İçin Ön Sipariş Tarihini Seçili Ülkelerde Eş Zamanlı Olarak Ayarladı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz