Türk geliştiriciler tarafından tasarlanan yeni VR oyunu Naau: The Lost Eye ’ın çıkış tarihi belli oldu. Türk oyun stüdyosu Gamebit’in geliştirdiği sanal gerçeklik oyununun fiyatı da açıklandı. 

Özellikle son dönemlerde geliştirdikleri oyunlarla dünya çapında isimlerinden söz ettiren Türk oyun stüdyoları yeni yapımlarla piyasaya çıkmaya devam ediyor. Bu bağlamda hem yayıncılığını hem de geliştiriciliğini Türk oyun stüdyosu Gamebit’in yaptığı yeni VR oyunu Naau: The Lost Eye’ın çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu.

25 Şubat itibariyle Steam üzerinden erken erişime açılacak olan Naau: The Lost Eye’ın erken erişim fiyatı ise 40,00 TL olarak açıklandı. Sanal gerçeklik oyununun desteklediği cihazlar ise, Oculus rift, oculus rift s, valve index, htc vive, windows mixed reality olarak açıklandı. 

Naau: The Lost Eye konusu ve fragmanı:

Macera, aksiyon ve bulmaca türlerini içinde barındıran, oyunculara karakterlere dokunma ve tutma gibi fiziksel etkileşime girebilme kabiliyeti sunan, zengin içerikli, hikayeli bir sanal gerçeklik oyunu. Oculus rift, oculus rift s, valve index, htc vive, windows mixed reality sanal gerçeklik gözlükleri için tasarlanmıştır.

Birinci tekil kişi gözünden (first person) oynanan Naau’nun hikayesi evrenine açılan gizemli bir portaldan gelen üç kişinin enerji taşını çalması ile başlar. Peşlerinden giden Naau açık olan portaldan kendini atarak, aslında geçmişte yaşamış fakat yok olmuş bir medeniyetin izlerini taşıyan büyük gösterişli mekanların olduğu, heybetli heykellerin ve bir takım gizemli makinelerin bulunduğu, aşılması gereken mekansal zorluklarla dolu, sırlarının keşfedilmesini bekleyen bir dünyada bulur kendini. Enerji taşının olmamasından kaynaklı ihtiyacı olan enerjiyi çevreden toplamak zorundadır. Enerji taşını geri almak isteyen Naau girdiği bu macerada birbirinden farklı canlılarla karşılaşacak. Onlarla enerji ihtiyacı yüzünden dövüşmek zorunda kalacaktır. Tek istediği sadece enerji taşını alıp evrenine geri dönmektir.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Türk Oyunu Recontact: London Sinematografik Görüntüleriyle Dikkat Çekecek

Türk Oyun Şirketi Proximity Games’ten Yeni Hayatta Kalma Oyunu: Erzurum 

300 Hz Ekran Yenileme Hızı Sunan Oyun Bilgisayarı: HP Omen | Oyun ve Kurgu Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz