Okuma Süresi
2 dakika
Teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook ve tasarım ekibi arasında anlaşmazlık. Apple mühendisleri ve tasarım ekibi bu yılın Haziran ayında piyasaya sürülmesi beklenen VR başlığın henüz beklemesi gerektiğini düşünüyor. Tim Cook ve yönetim ekibi ise aynı fikirde değil.
Teknolojik gelişmeye katkı sunan önemli isimlerden birisi olan Apple’da yönetim ve tasarım ekipleri arasında bir anlaşmazlık söz konusu. Yıllardır konuşulan ve sonunda 2023 Haziran ayında kullanıcılarla buluşması beklenen VR başlıklar konusunda mühendisler acele edilmemesi yönünde karar bildiriyor. Şirket CEO’su Tim Cook ve yönetim ekibinin önemli isimleri buna karşı fikir beyan ederken Apple bu konuda adeta ikiye bölündü. İşte detaylar!

Apple’ı İkiye Bölen Tartışma

Teknoloji tutkunları ve kullanıcılar tarafından dört gözle beklenen Apple VR başlığın 2023 Haziran ayında piyasaya sürüleceği beklenirken, şirket içinde bazı tartışmalar olduğu bilgisi sızmış durumda. Buna göre yıllardır konuşulan VR başlığının 2023’te piyasaya sürülmesini isteyen Tim Cook’a karşı tasarım ekibi aynı fikirde değil. Şu an için mevcut spekülasyonlar Apple’ın başlığı piyasaya süreceği yönünde olsa da, şirket içinde önemli bir kısım da bu konuda daha uzun bir süre beklemek gerektiğini düşünüyor. Projeye dair Financial Times’ ta yayınlanan bir yazıda kulaklık üzerinde çalışan eski bir mühendisin önemli bir yorumuna yer veriliyor. Bahsi geçen mühendise göre şirket lansman için yaptığı baskıyı aynı şekilde sevkiyat için de uyguluyor.

Yönetim Ekibi Piyasaya Girelim Diyor Ama…

Şirket içinde başlığın piyasaya sürülme tarihi konusundaki ikiye bölünmeden bahseden Financial Times, Tim Cook’un yönetim kadrosunda yer alan Jef Williams’ın görüşlerine de değiniyor. Habere göre Jeff Williams liderliğindeki operasyon ekibi, kulaklığın mümkün olan en kısa sürede piyasaya sürülmesi gerektiğini düşünüyor. Cihazın mevcut durumunun pahalı ve hatta hantal olmasını kabul etmelerine rağmen Williams’ın ekibinin bu kararda ısrarcı olduğu aktarılıyor. Ancak tüm bu görüş ve ısrarlara rağmen tasarım ekibi üyeleri onlarla aynı fikirde değiller. Tasarım ekibi ve mühendislere göre ise bir AR gözlük ürününün uygulanabilir hale gelmesini beklemek şirket açısından daha doğru bir adım olacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz