Salı, Ekim 26, 2021
Ana SayfaDijitalYouTube Kullanıcıları, Artık Google Hesap Bilgilerini Değiştirmeden Kanal İsmi ve Profil Fotoğrafını Değiştirme...

YouTube Kullanıcıları, Artık Google Hesap Bilgilerini Değiştirmeden Kanal İsmi ve Profil Fotoğrafını Değiştirme İşlemi Yapabiliyor 

Popüler video platformu YouTube, kanal ismi ve profil fotoğrafının değiştirilmesini içerik üreticiler için çok daha kolay bir hale getirdiğini açıkladı. Bu kapsamda; YouTube kullanıcılarının, artık Google hesap bilgilerini değiştirmek zorunda kalmadan kanal ismi ve profil fotoğraflarını değiştirme işlemi yapabilecekleri ifade edildi. 

Popüler video platformu YouTube, spesifik kanal bilgilerinin değiştirilmesini içerik oluşturucular için çok daha kolay bir hale getirdiğini açıkladı. Platforma entegre edilen yeni bir özellik kapsamında; YouTube kullanıcılarının, artık Google hesap bilgilerini değiştirmek zorunda kalmadan kanal ismi ve profil fotoğraflarını değiştirme işlemi yapabilecekleri ifade edildi. Diğer yandan; söz konusu yenilik, uzun süredir YouTube kullanıcıları tarafından talep edilen bir özellikti.  

Platform kullanıcıları, eskiden kanal isimleri ve profil fotoğraflarını değiştirebilmek için aynı değişiklikleri Google hesaplarında da yapmak zorunda kalıyordu. Bu nedenle; söz konusu işlem, olduğundan daha karmaşık bir hal alabiliyordu veya Google hesap bilgilerinin etkilenmesini istemeyen kullanıcılar için işlevsiz bir hale gelebiliyordu. Sosyal medya devi; söz konusu hamlenin, kullanıcıların Google hesaplarını bağlı YouTube kanallarından ayrı tutmalarına yardımcı olacağına işaret etti. Bununla birlikte; yeni özelliğin, bazı kullanıcıların markalarını videolarıyla daha uyumlu hale getirmesini de mümkün kılacağı belirtildi.  

YouTube kanal ismi ve profil fotoğrafını değiştirmek için ‘Kanalım’ sekmesine ilerlenmesi gerekiyor 

YouTube Kanal İsmi Değiştirmek

Aktarılan detaylara göre; YouTube üzerinden kanal ismi ve profil fotoğrafı değiştirmek için kullanıcıların, profil fotoğrafına tıkladıktan sonra açılan ‘Kanalım’ sekmesine ilerlemesi gerekiyor. Bu sekme üzerinden söz konusu profil bilgilerinin, Google hesap bilgileri etkilenmeden değiştirilebileceği ifade ediliyor. YouTube, kullanıcıları onaylı bir hesabın adının değiştirilmesi durumunda doğrulama rozetini kaybedeceği konusunda uyarıyor. Bu aşamadan sonra, kullanıcıların doğrulama rozeti almak için tekrar başvuru yapması gerekeceği belirtiliyor. Fakat kanal ismi değiştirildiğinde, kanalın özel ‘URL’si etkilenmiyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube Video Çözünürlüğü Ayarlama Seçeneklerini Geliştiriyor

Çocuk Video Uygulaması YouTube Kids Türkiye’de Hizmete Açıldı

YouTube’daki İçerik Üreticilerin Dikkat Etmesi Gereken Platform Politikaları ve Kurallar!  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR