Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Meta’nın çalışanlarına gönderdiği bir mesaja göre şirket, Facebook, Instagram ve WhatsApp’a daha fazla ‘ücretli özellik’ getirmeyi planlıyor. Hatta bu özelliklerin belirlenmesi ve tasarlanması için ayrı bir ekip de oluşturuldu.

Akıllı telefonlar ve dolayısıyla bu cihazlara yüklenen uygulamalar her geçen gün hayatımızda daha da büyük yer kaplıyor. Özellikle sosyal medya ve çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarına rağbet arttıkça, bu uygulamalar yeni güncellemelerle daha da fonksiyonel hale geliyor.

Meta çatısı altında yer alan Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta birçok özellik kullanıcılara ücretsiz olarak sunulsa da şimdilerde bazı özelliklerin ücretli olarak platformda yer alması gündeme geliyor. İşte konunun detayları!

Facebook, Instagram ve WhatsApp’a ‘Ücretli Özellikler’ Geliyor!

Kullandığımız ve işleri kolaylaştıracağını düşündüğümüz aplikasyonlardan mobil oyunlara kadar birçok uygulama ücret karşılığı sunulacak özelliklerle dolup taşarken, Instagram, Facebook ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta’dan bugün hepimizi şaşırtacak bir haber geldi. The Verge’ün eline geçen bir şirket içi mesaj, Meta’nın bu üç platform için yeni ücretli özellikler keşfinde olduğunu gösterdi.

Meta’nın çalışanlarına gönderdiği mesajda yer alan bilgilere göre şirket; Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta “olası ücretli özellikler” tespit etmek ve geliştirmek için ayrı bir ekip kurdu. “New Monetization Experiences (Yeni Para Kazanma Deneyimleri)” olarak isimlendirilen bu ekibin başına da daha önce Meta’nın araştırma bölümünün başkanlığını yapan Pratiti Raychoudhury getirildi.

Parayla Reklam Engellemek Mümkün Olmayacak!

Meta’nın yeni ekibinin Başkan Yardımcısı John Hegeman ile iletişime geçen The Verge, konu hakkında çok detaylı olmasa da bazı bilgilere ulaşabildi. Hegeman, özellikle reklamları engelleyen ücretli bir hizmet ihtimaline karşı açıklamada bulunarak şirketin halen reklam işlerini büyütmeyi amaçladığını, kullanıcılara reklamları ücret karşılığında kapattırmak gibi planlarının olmadığını belirtti.

Yeni Ücretli Özellikler Neler Olacak?

Hegeman, konuya ilişkin açıklamasında, kullanıcıları heyecanlandıracak ve para vererek kullanmaya teşvik edecek yeni tür ürünler, özellikler ve deneyimler oluşturmak için fırsatlar gördüklerini ifade etti. Ancak getirilme ihtimali olan özelliklerin tam olarak neler olduğuna dair bir bilgi paylaşmadı. Buna ek olarak diğer sosyal medya platformları hakkında da şunları söyledi: “Sektörde neler olup bittiğine dikkat ediyoruz ve bu alanda ilginç şeyler yapmış birden fazla şirket olduğunu düşünüyorum, umarım zamanla onlardan bir şeyler öğrenip taklit edebiliriz.” 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz