Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalYouTube Video Çözünürlüğü Ayarlama Seçeneklerini Geliştiriyor

YouTube Video Çözünürlüğü Ayarlama Seçeneklerini Geliştiriyor

YouTube’un ortaya çıkan yeni bir özelliği, videoların çözünürlük ayarlarına daha fazla seçenek ekliyor. YouTube ‘un yeni video çözünürlüğü seçenekleri ile kullanıcılara, özellikle mobil veri kullanımı üzerinde daha fazla ayar imkanı sunuluyor. 

Popüler video paylaşım platformu YouTube, iOS ve Android mobil uygulamaları için, video oynatırken kullanıcıların veri tasarrufu sağlamasına olanak tanıyan yeni bir özellik geliştiriyor. MacRumors tarafından aktarılan bilgilere göre, YouTube kullanıcıları artık video oynatıcıdaki belirli çözünürlük seçeneklerinin yanı sıra, video kalitesini, veri kullanımını veya mevcut internet bağlantısı için en ideal olanı destekleyen üç ayrı mod arasında seçim yapabilecek. 

Daha Yüksek Görüntü Kalitesi ve Veri Tasarrufu Modu

Halihazırda YouTube’un mevcut internet hızına bağlı video çözünürlüğünü otomatik ayarlayan bir ‘otomatik’ modu bulunuyor. Ancak YouTube’un yeni eklemeleriyle bu seçenekler artıyor. Artık ‘otomatik mod’un yanı sıra “daha yüksek görüntü kalitesi” ve  “veri tasarrufu” modu da kullanıcılara sunuluyor. 

YouTube ’un video çözünürlüğü için getirdiği yeni özelliğin ekran görsellerine bakıldığında şirketin ‘daha yüksek görüntü kalitesi’ modunda minimum 720p çözünürlük sunacak. ‘veri tasarrufu’ modunda ise kullanıcılar içeriği maksimum 480p çözünürlükte oynatabilecek.  ‘Gelişmiş’ modda ise, söz konusu içerik 144p’den 4K Ultra HD’ye kadar çözünürlük seçme imkanına sahip olacak. 

Hem Wi-Fi hem de Mobil Veri için eklenen veri tasarrufu modu ve daha yüksek görüntü kalitesi modu ile birlikte kullanıcılar artık her durumda da video çözünürlüklerini daha kolay bir şekilde ayarlama yapabilecek. 

YouTube’un video çözünürlük ayarlarına eklediği bu yeni seçenekler hayati bir önem taşımasa da mobil veri ve Wi-Fi arasında sık sık gidip gelen kişilerin işine yarayacaktır.

İlginizi Çekebilir:

Çocuk Video Uygulaması YouTube Kids Türkiye ’de Hizmete Açıldı

YouTube’daki İçerik Üreticilerin Dikkat Etmesi Gereken Platform Politikaları ve Kurallar!  

YouTube, ‘Shorts’ İsimli TikTok Benzeri Özelliği ABD Ağında Kullanıma Sunmaya Başladı

Beynine Çip Takılan Maymun Oyun Oynadı, Spot’a Çinli Rakip AlphaDog | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR