İçerik Üreticilerin Dikkat Etmesi Gereken Kurallar

ABD merkezli sosyal medya şirketi YouTube, kısa bir süre önce kendi ağındaki içerik üreticilerin ve içerik üretmeyi düşünenlerin dikkat etmesi gereken platform politikaları ve kurallar ile ilgili rehber niteliğinde bir özet yayınladı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, YouTube’un içerik yönetimi ekosisteminin adil olmasına ve kötüye kullanılmamasına büyük önem verdiği ifade edildi.  

Popüler video platformu YouTube, kısa bir süre önce kendi ağındaki içerik üreticilerin ve içerik üretmeyi düşünenlerin dikkat etmesi gereken platform politikaları ve kurallar ile ilgili rehber niteliğinde bir özet yayınladı. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, YouTube’un içerik yönetimi ekosisteminin adil olmasına ve kötüye kullanılmamasına büyük önem verdiği ifade edildi. Şirket ayrıca; içerik sahiplerinin paylaşılan politikalara ve standartlara uymasını sağlamanın, içerik yöneticilerin sorumluluğunda olduğuna işaret etti. Söz konusu politikaları ve yaptırım kurallarını daha anlaşılır hale getirmek için Yardım Merkezi’nde bazı güncellemeler yapıldığının da altı çizildi.  

İşte içerik üreticilerin dikkat etmesi gerekenler! 

İçerik Üreticilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

YouTube’un yayınladığı özet rehbere göre, içerik üreticilerin dikkat etmesi gerekenler şu şekilde:  

  • İçerik Yönetim Sistemi özelliklerine erişimin kaybedilmesi: İçerik Yönetim Sistemi özelliğini hatalı şekilde veya kötüye kullanan iş ortakları, bu özelliklere erişimi uzun bir süreliğine kaybeder. 
  • Content ID ve Resmi Uyarılar: Content ID politikalarımıza uymayan içerik yöneticileri, bazı YouTube programlar ve İçerik Yönetim sistemi özelliklerinin şirketleri tarafından kullanımını etkileyebilecek resmi uyarılar alabilirler. 
  • Siyasi Sansür: Siyasi sansür amacıyla telif hakkı araçlarının kullanılmasına izin verilmez. Telif hakkı araçlarının bu amaçla kullanılmaya çalışılması, içerik sahibi grubunun tamamının feshedilmesine neden olabilir. 
  • Sistemleri Atlatma Politikası: YouTube’un yerleşik sistemlerini veya süreçlerini atlatmak için İçerik Yönetim Sistemi özelliklerini kötüye kullanan içerik yöneticileri, YouTube ekosistemine zarar verir. Bu tür davranışlar, içerik sahibi grubunun tamamının feshedilmesine neden olabilir 
  • Sorumlu Erişim ve Satın Alma Politikası: Ekosistemimizin güvenliği ve huzuru için, güvenilir olmayan veya güvenliğinin yasaklanmış taraflarca ihlal edildiğine karar verilen İçerik Yönetim Sistemi hesapları YouTube tarafından kısıtlanabilir, askıya alınabilir veya feshedilebilir. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube Üzerinden Sahte Banka Soygunu Videoları Yayınlayan Stokes Kardeşler, Suçlamaları Kabul Etti! 

YouTube, ‘Dislike’ Sayısı Gizleyen Birkaç Yeni Tasarımı Test Ediyor 

YouTube, Otomatik Ürün Tanıma Özelliğini Bünyesine Eklemeye Hazırlanıyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz