Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Katılımcılardan bir günlerini anlatmaları istenen YouTube ‘Life in A Day’ etkinliği, 10 yıl sonra yeniden başladı. Etkinlik kapsamında kullanıcılar, 25 Temmuz günü kameraları ve akıllı telefonlarını kullanarak bir günlerini kayıt altına alacaklar. Çekilen videolar ise 25 Temmuz ve 2 Ağustos tarihleri arasında platforma yüklenebilecek.  

YouTube ‘Life in A Day’ etkinliği, sosyal medya devi tarafından 10 yıl sonra yeniden başlatıldı. Aktarılan detaylara göre; kullanıcılardan bir günlerini anlatmaları istenen etkinliğe, dünyanın her yerinden kullanıcılar katılabilecek. Kullanıcılar; YouTube tarafından belirlenen 25 Temmuz günü, kameraları ve akıllı telefonlarını kullanarak bir günlerini kayıt altına alacak. 25 Temmuz günü dışında çekilen videolar ise etkinliğe kabul edilmeyecek. ‘Life in A Day’ için video başvuruları, 25 Temmuz ve 2 Ağustos tarihleri arasında yapılabilecek.  

Kullanıcılar, video içerisinde ne yapacakları veya ne anlatacakları konusunda tamamen özgür olacak. Fakat çekilen videoların; “Neleri seversiniz?”, “Nelerden korkarsınız?”, “Neleri değiştirmek istersiniz?” ve “Ne anlatmak istersiniz?” sorularının cevaplarını içermesi gerekecek. Katılımcılar, etkinlik kapsamında çektikleri videoları 2 Ağustos tarihine kadar platforma yükleyebilecek. Daha sonra sosyal medya devi, videoları değerlendirecek ve aralarından bazılarını, hazırlanacak kısa filmde kullanmak üzere seçecek.  

YouTube ‘Life in A Day’ videosunun ilk gösterimi, Sundance Film Festivali 2021’de yapılacak 

YouTube Life in A Day Sundance Film Festivali

Seçilen videolar derlenerek ayrı bir prodüksiyon oluşturulacak. Hazırlanan yeni videonun yapımcı koltuğunda Ridley Scott, yönetmen koltuğunda ise Kevin Macdonald oturacak. YouTube ‘Life in A Day etkinliği kapsamında hazırlanan videonun ilk gösterimi, 2021 Sundance Film Festivali bünyesinde gerçekleştirilecek. Kullanıcıların, çektikleri videoda yer alan kişilerden izin almaları ve aldıkları izni, YouTube’a kanıtlamaları gerekecek.  

Sosyal medya devi; söz konusu etkinliği en son 10 yıl önce, 2010 yılında gerçekleştirmişti. Etkinliğin amacının; gelecek nesillerin, 2010 ve 2020’li yıllarda hayatın nasıl olduğunu görmelerini sağlamak olduğuna işaret edilmişti.  

Şirket, konuyla ilgili açıklamasında ise “2020’nin her günü tarihe geçiyor. Avustralya yangınları. Hong Kong’daki sivil itaatsizlik eylemleri. Değerli yaşamları yitirdiğimiz, hayatımızı değiştiren bir salgın. ABD’nin her köşesine ve dünyanın dört bir tarafına yayılan ‘Siyahilerin Hayatı Değerlidir’ protestoları. Tüm bu olağanüstü gelişmelerin arasında günlük hayatımız da devam ediyor. Birlikte güzel anlar paylaşıyor, müzik dinliyor ve yemek yiyoruz. Dans ediyoruz. Gülüyoruz. Ağlıyoruz. Seviyoruz. Korkuyoruz. Umut ediyoruz. Tüm bunları tek bir güne sığdırsak nasıl olur? 25 Temmuz 2020 Cumartesi tarihinde bir gününüzü filme alıp video kaydını yükleyin. 2020 yılının zaman kapsülü niteliğindeki tarihi belgeselin bir parçası olun” ifadelerini kullandı.  

YouTube ‘Life in A Day’ etkinliği ile ilgili detaylara göz atmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube Müzik, Spotify’ın Hızlı Kaydırma Özelliğini Bünyesine Ekleyebilir 

YouTube, Çocuk İstismarı ile İlgili İddialara Yönelik Açıklama Yaptı 

Youtube Alışveriş Reklamları Özelliğini Test Ediyor

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz