Çarşamba, Eylül 23, 2020
Ana Sayfa Dijital Youtube Alışveriş Reklamları Özelliğini Test Ediyor

Youtube Alışveriş Reklamları Özelliğini Test Ediyor

YouTube, e-ticarete katkı sağlayacak olan Yeni YouTube Alışveriş Reklamları özelliğini test ediyor. Yeni özellik ile YouTube’da izlemiş olduğunuz video reklamlarının altında ürün listeleri görülecek.

Youtube, Alışveriş Reklamları özelliğini test ediyor. Pandemi döneminde birçok mağazanın kapanmasından dolayı markalar dijital alanda satışlarını artırmaya odaklandı.

Markaların video trendinin yükselişinden faydalanmasına yardımcı olmayı hedefliyor. E-ticaretin gelişmesine katkı sağlayacak reklam özelliği YouTube Alışveriş Reklamlarını devreye almaya hazırlanıyor.

Videoyu izlerken aralarda çıkan reklam videosunun altında ürün listeleri göreceksiniz.

YouTube Alışveriş Reklamları

Youtube tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“İşletmelerin daha güçlü bir e-ticaret varlığı oluşturmasına yardımcı olmak için, eyleme geçirilebilir video reklamlarınızı daha alışveriş yapılabilir hale getirmenin yeni bir yolunu deniyoruz. Bir sonraki satın alma işlemine ilham vermek için reklamınızı göz atılabilir ürün görüntüleri ile tamamlıyoruz.”

Yukarıda ki hareketli örnekte gördüğünüz gibi video reklamının altında katalogda ki ürünler listeleniyor.

Reklam verenler Google Merchant Center aracını kullanarak E-Ticaret sitesinde bulunan ürünlerini kolaylıkla ekleyebilecek ve video reklamıyla da senkronize edebilecekler. Reklam verenler açılan liste ekranında bulunan harekete geçirici mesaj ile ürün listelerine harekete geçirici metin ekleyebilecekler.

Pandemi’den dolayı yükselen E-Ticaret trendinin birçok kişi tarafından da düşmeden yükselişe geçeceği tahmin ediliyor.

Bu özelliğe ek olarak YouTube daha fazla dönüşüm elde etmenin basit ve uygun maliyetli bir yolunu sağlayacak olan özelliği Video Action Campaigns yani Video Eylem Kampanyaları reklamlarını başlattı. Henüz ülkemize gelmeyen bu özelliğin yakın zamanda gelmesi planlanıyor.

blank

Video Reklam Kampanyaları otomatik olarak Ana Sayfa Özet akışına, Video İzleme Sayfasına ve Google Partner iş ortaklarına reklamlarınızı dağıtıyor. Bu özellik sayesinde en iyi performans gösteren video reklamlarınızı dönüşümü en iyi performans getiren reklamlarınızı otomatik optimize ediyor ve hedefleme seçeneklerinizi azaltıyor.

YouTube Alışveriş Reklamları ve Video Eylem Kampanyaları özelliğinin ne kadar etkili olduğunu söylemek şu an için imkansız. İlerleyen zamanlarda bu özellik ülkemizde aktif edildiğinde reklam verenlerin yorumları daha değerli olacaktır.

Google/YouTube reklam eklemeleri hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Instagram Canlı Yayın Açma Hakkında Tüm Detaylar

Twitter Yeni Bir Liste Sistemi Üzerine Çalışıyor

Kullanıcılar Artık Facebook ‘taki Siyasi Reklamları Kapatabilecek

blank
Emre Akpınarhttp://www.emreakpinar.com.tr
Web hizmetleri, Dijital pazarlama stratejileri ve Ürün Pazarlama deneyime sahip birey olarak paylaşmaktan zevk alır ve teknojiye ilgi duyar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendi Kendine Kaybolan Medya Özelliği WhatsApp’ın Beta Sürümünde Görüldü

WhatsApp’ın, Android beta sürümünü güncellemesiyle yeni bir özellik açığa çıktı. Söz konusu Whatsapp güncellemesinde, kendi kendine kaybolan medyalar özelliği dikkat çekti. WhatsApp’ın Durum bölümünden...

Yeni Siri, 3 Yıl Öncesine Göre 20 Kattan Daha Fazla Bilgiye Sahip! 

Kısa bir süre önce yayınlanan iOS 14, iPadOS 14 ve watchOS 14 güncellemeleriyle yeni bir görünüm ve yeni özellikler kazanan Siri, 3 yıl öncesine göre 20 kattan daha fazla bilgiye sahip...

Çocuklar İçin Eğitici Uygulama: ‘Da Vinci Kids’ Uygulamasının Yeni Sürümü Yayınlandı 

Çocuklar için eğlendirici ve eğitici bir mobil uygulama olan ‘Da Vinci Kids’in yeni sürümü yayınlandı. Uygulamanın; akıllı telefonlar ve tabletler aracılığıyla, AppStore ve Google...

Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in Fiyatları Açıklandı! 

Kısa bir süre önce 'Geliştirici Konferansı 2020'de görücüye çıkarılan Huawei Watch GT 2 Pro ve Watch Fit’in resmi Türkiye satış fiyatları açıklandı. Huawei Watch GT 2 Pro, ön satışa özel 2 bin...

Giyilebilir Dezenfektan Saat ‘COOL FAST’, 20 TL Bandında Piyasaya Sürülecek

Bütünsel Tıp Uzmanı Emine Baran’ın kişisel hijyen ve virüsten koruma amaçlı tasarladığı giyilebilir dezenfektan saat ‘COOL FAST’, Çin’de düzenlenen uluslararası tasarım yarışması ‘Design Intelligence Awards (DIA)’da değerlendirme...