Youtube Alışveriş Reklamları özelliğini test ediyor
Kaynak : https://www.blog.google/products/ads/new-ways-to-drive-action/

YouTube, e-ticarete katkı sağlayacak olan Yeni YouTube Alışveriş Reklamları özelliğini test ediyor. Yeni özellik ile YouTube’da izlemiş olduğunuz video reklamlarının altında ürün listeleri görülecek.

Youtube, Alışveriş Reklamları özelliğini test ediyor. Pandemi döneminde birçok mağazanın kapanmasından dolayı markalar dijital alanda satışlarını artırmaya odaklandı.

Markaların video trendinin yükselişinden faydalanmasına yardımcı olmayı hedefliyor. E-ticaretin gelişmesine katkı sağlayacak reklam özelliği YouTube Alışveriş Reklamlarını devreye almaya hazırlanıyor.

Videoyu izlerken aralarda çıkan reklam videosunun altında ürün listeleri göreceksiniz.

YouTube Alışveriş Reklamları

Youtube tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“İşletmelerin daha güçlü bir e-ticaret varlığı oluşturmasına yardımcı olmak için, eyleme geçirilebilir video reklamlarınızı daha alışveriş yapılabilir hale getirmenin yeni bir yolunu deniyoruz. Bir sonraki satın alma işlemine ilham vermek için reklamınızı göz atılabilir ürün görüntüleri ile tamamlıyoruz.”

Yukarıda ki hareketli örnekte gördüğünüz gibi video reklamının altında katalogda ki ürünler listeleniyor.

Reklam verenler Google Merchant Center aracını kullanarak E-Ticaret sitesinde bulunan ürünlerini kolaylıkla ekleyebilecek ve video reklamıyla da senkronize edebilecekler. Reklam verenler açılan liste ekranında bulunan harekete geçirici mesaj ile ürün listelerine harekete geçirici metin ekleyebilecekler.

Pandemi’den dolayı yükselen E-Ticaret trendinin birçok kişi tarafından da düşmeden yükselişe geçeceği tahmin ediliyor.

Bu özelliğe ek olarak YouTube daha fazla dönüşüm elde etmenin basit ve uygun maliyetli bir yolunu sağlayacak olan özelliği Video Action Campaigns yani Video Eylem Kampanyaları reklamlarını başlattı. Henüz ülkemize gelmeyen bu özelliğin yakın zamanda gelmesi planlanıyor.

Video Reklam Kampanyaları otomatik olarak Ana Sayfa Özet akışına, Video İzleme Sayfasına ve Google Partner iş ortaklarına reklamlarınızı dağıtıyor. Bu özellik sayesinde en iyi performans gösteren video reklamlarınızı dönüşümü en iyi performans getiren reklamlarınızı otomatik optimize ediyor ve hedefleme seçeneklerinizi azaltıyor.

YouTube Alışveriş Reklamları ve Video Eylem Kampanyaları özelliğinin ne kadar etkili olduğunu söylemek şu an için imkansız. İlerleyen zamanlarda bu özellik ülkemizde aktif edildiğinde reklam verenlerin yorumları daha değerli olacaktır.

Google/YouTube reklam eklemeleri hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Instagram Canlı Yayın Açma Hakkında Tüm Detaylar

Twitter Yeni Bir Liste Sistemi Üzerine Çalışıyor

Kullanıcılar Artık Facebook ‘taki Siyasi Reklamları Kapatabilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz