Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en popüler video izleme platformlarından birisi olan YouTube, Premium özelliği ile kullanıcıları için özel bir deneyim sunuyordu. Son olarak platformdan yapılan bir açıklamaya göre, Premium’a yeni özelliklerin geleceği açıklandı.
Bilindiği gibi YouTube platformunun bir abonelik iş modeli olan YouTube Premium, kullanıcılar açısından birçok özel ayrıcalık sunuyor. Bunlardan bazılarını videolara reklamsız erişim, YouTube Originals programına erişim, YouTube Music akış hizmetine erişim, mobil cihazlarda video indirme ve arka planda video oynatma olarak sayabiliriz. Şimdi ise YouTube Premium, kullanıcılar açısından yepyeni başka özellikler getirmeye hazırlanıyor. Gelecek olan bu yeni özelliklerin kapsamında, daha kaliteli 1080p videolar, SharePlay desteği gibi birçok yenilik bulunuyor. İşte detaylar!

Videolarda 1080p Premium Ayrıcalığı

YouTube Premium’a gelecek olan özelliklerden ilki olan 1080p Premium özelliği, geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar normal 1080 çözünürlükten çok daha kaliteli videolar izleyebilecekler. Bununla birlikte bu özellik, videolarda ekstra bir netlik yaratmasının yanı sıra çok fazla ayrıntı ve hareket içeren videolarda da faydalı olacak. Google ise konuya dair yapmış olduğu bir açıklamada, 1080p Premium özelliğinin önümüzdeki haftalarda deneme maksadıyla web sürüme geleceğini ifade etti. Hatta şirket gelecekte bu özelliği herkese açmayı da planlıyor.

Videoları Arkadaşlarınızla Birlikte İzleyebilirsiniz

Diğer yandan YouTube Premium’un yeni özelliklerinden birisi de SharePlay desteği. Bu destek sayesinde arkadaşlarınızla FaceTime yoluyla video izleyebileceksiniz. Bundan önce YouTube Premium, Google Meet Live Sharing ve Android kullanıcıları birlikte YouTube videoları izleyebiliyorlardı. Gelecek olan bu özellikle birlikte Apple’ın SharePlay özelliğinin hizmete geleceği açıklandı. Ve bu özellik sayesinde iOS kullanıcıları FaceTime aramaları yoluyla beraber video izleyebilecekler.

Kaldığınız Yerden Devam Edin

Youtube Premium için gelen bir yeni özellik de “Sıraya Ekle” özelliği. Bu özellik ile telefon ya da tablet üzerinden hizmeti kullanan kullanıcılar videoları sıraya ekleyebilecekler. Hatta bugün uygulanmaya başlayan bir diğer özellik ile de, platforma nereden girerseniz girin yarıda bıraktığınız videolara kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Peki gelelim ücretlere. YouTube Premium, an itibariyle Türkiye’de 29,99 TL’lik aylık ücrete sahip. Hizmetin “öğrenci” aboneliği ise aylık 19.49 TL’den, “aile” aboneliği de aylık 59,99 TL’den satılıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz