Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

YouTube’un resim içinde resim özelliği Android kullanıcılarının ardından iOS kullanıcıları için de aktif edildi. Ancak YouTube’un ‘Picture in Picture’ (resim içinde resim) özelliği sadece YouTube Premium için geçerli olacak. 

YouTube, 2020 yılının Ekim ayında web sitesi için ‘resim içinde resim’ modunu kullanıcı beğenisine sunmuştu. Android kullanıcıların deneyimleyebildiği özellik bazı sıkıntıların ardından iOS kullanıcıları için de aktif edilmişti. YouTube şimdi ise mobil uygulamasında iOS kullanıcıların YouTube Premium sayesinde resim içinde resim özelliğini kullanmaya izin veriyor. 

YouTube’un en yıllardır eleştirilere tâbi tutulduğu bir konu olan ‘arka planda video oynatamama sorunu’ bulunuyor. Şirket 2020’nin son aylarında hem iOS hem de Android kullanıcıları için resim içinde resim özelliği yayınladı. Söz konusu özellik sayesinde kullanıcılar web sitesi üzerinden izledikleri YouTube videosunu kapatmaya gerek kalmadan ana sayfada küçük bir pencerede izlemeye devam ediyordu. Şirket mobil tarafta da bu özelliği Android YouTube Premium kullanıcıları için sunuyordu. iOS kullanıcılarının deneyimleyemediği özellik, geçmişte de bahsedildiği gibi YouTube Premium’a geldi. 

iPhone ya da iPad kullanıcıları eğer YouTube Premium kullanıyorsa, mobil uygulama üzerinden de ‘resim içinde resim’ özelliğini kullanabilecek. Google’ın da doğruladığı bu habere göre, YouTube Premium kullanıcıları uygulamayı kullanırken artık telefonlarında başka uygulamalar arasında gezinebilecek hem de izledikleri videoyu kapatmaya gerek olmadan. 

YouTube özelliğini ABD’de tüm iOS kullanıcılarına sunabilir

İlk olarak Android YouTube Premium kullanıcılarının deneyimlediği ve artık iOS için de geçerli olan söz konusu özelliğin ilerleyen dönemlerde ABD’de tüm iOS kullanıcıları için sunulacağı da bildirildi. Ancak Google bunun ne zaman olacağı hakkında bir açıklama yapmadı. Ayrıca özelliğin ABD’de Premium abonelik aranmaksızın tüm iOS kullanıcıları için geçerli olacağı söylense de, bunun sadece müzik videoları için geçerli olacağı söyleniyor. 

YouTube’un özelliğini iOS Premium YouTube kullanıcılarına dağıtmaya başladığı söyleniyor. Ancak henüz tüm cihazlara gelmiş değil. YouTube Premium abonesiyseniz, uygulamanın yeni sürümünü güncellemeyi ve özelliğe erişmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir:

YouTube’un Web Sitesinden Picture in Picture Özelliği Artık Kullanılabiliyor

YouTube, Masaüstü Sürümde Bulunan ‘Loop’ Özelliğini Mobile Getiriyor

Haftalık Teknoloji Gündemi – Elektrikli Scooter Düzenlemesi, En Çok Veri Toplayan iOS Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz