YouTube, bünyesine kullanıcıların mobil uygulamadaki videoları döngüye almasını sağlayan ‘Loop’ özelliğini eklemeye hazırlanıyor. Halihazırda masaüstü sürümde erişilebilen Loop (Döngü) özelliği şu an için test aşamasında.

YouTube, geçen ay Android uygulaması için yayınladığı yeni güncellemeyle kullanıcılarına yenilenen arayüzünü sunmuştu. Şirket söz konusu güncellemenin ardından içerik oluşturucuların videolarındaki ‘dislike’ sayısını göstermeyen bir tasarım üzerinde çalışmaya başlamıştı. Platform şimdi ise, mobil uygulamalarında bulunmayan ancak masaüstü sürümlerde deneyimleyebildiğimiz bir özelliği test etmeye başladı. 

Ortaya çıkan detaylara göre, YouTube’un masaüstü sürümünde kullanılabilir olan ‘Döngü’ (Loop) özelliği için şirket birkaç aydır çalışmalarını sürdürüyordu. Elde edilen yeni veriler ise, YouTube’un mobil uygulamasında belirli bir kullanıcı kitlesi ile ‘Döngü’ özelliğini test etmeye başladığını gözler önüne serdi.

YouTube’un şu an için kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile denediği Loop ya da Döngü özelliği kullanıcıların mobil cihazlarında izledikleri bir YouTube videosunu tekrarlamasına olanak tanıyacak. Şirketin halihazırda üzerinde çalıştığı bilinen Döngü özelliği ile birlikte kullanıcılar aynı videoyu tekrardan izlemek istediklerinde tekrar tekrar başlatmak zorunda kalmayacaklar. 

YouTube’un mobil uygulamasında da videolar Loop ‘a alınabilecek

Detaylara göre, YouTube’un mobil uygulamalarına eklemek istediği yeni özellik, videoyu izlemeye başladığınızda sağ üst bölümde çıkan ‘üç nokta’ işaretinin olduğu alana eklenecek. ‘Kalite’ ve ‘Alt Yazılar’ın olduğu bu bölüme eklenecek yenilik sayesinde uzun zamandır YouTube’un mobil uygulamasında eksikliğinin hissedildiği bu özellik, ‘Tekrar Oynat’ butonuna basmanın önüne geçerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunabilir.

YouTube’un üzerinde çalıştığı ve belirli bir kullanıcı kitlesi ile test etmeye başladığı yeni özelliğin hem standart hem de Premium aboneler için hizmete sunulması bekleniyor. Özellikle arka planda oynatma desteği sunan YouTube Premium aboneleri için ciddi ölçüde yarar sağlayacağı yeni özelliğin hem iOS hem de Android ekosistemi için yayınlanması bekleniyor. Ancak YouTube’tan henüz özelliğin tarihi için bir açıklama gelmedi. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

YouTube, Artık Her Videoda Reklam Gösterileceğini Açıkladı! 

YouTube Kullanıcıları, Artık Google Hesap Bilgilerini Değiştirmeden Kanal İsmi ve Profil Fotoğrafını Değiştirme İşlemi Yapabiliyor 

Uygun Fiyatlı Yerli Üretim GM 21 Pro Kutudan Çıkıyor!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz