iOS 14 işletim sistemi güncellemesiyle iPhone kullanıcılarına sunulmaya başlanan Picture in Picture (Resim içinde Resim) Modu, YouTube’un web sitesinde ilk birkaç gün kullanılmış ardından kullanıcılar özelliği kullanamaz hale gelmişti. Edinilen yeni bilgilere göre, YouTube Picture in Picture özelliğini iPhone kullanıcıları için yeniden sunmaya başladı.

Apple, eylül ayının ortasında iOS 14’ü, kullanıcılarına sunmuştu. iPhone kullanıcıları yeni işletim sistemi güncellemesiyle pek çok yeniliğe kavuşmuştu. iOS 14 işletim sistemi güncellemesinin iPhone kullanıcıları tarafından en beğenilen özelliklerinden birisi ise, oynatılan videonun ara vermeden devam etmesini sağlayan Picture in Picture modu olmuştu. Picture in Picture sayesinde kullanıcılar izledikleri videoyu kapatmak zorunda kalmadan pek çok işlemini yürütebiliyor, aynı zamanda ana ekrana dönse bile video oynamaya devam ediyordu. Android ekosisteminde uzun yıllardır bulunan özellik, iOS 14 güncellemesiyle tüm iPhone kullanıcılarına sunulmuştu.  Ancak pek çok kullanıcı söz konusu özelliği YouTube’un web sitesi için geçerli olmadığını duyurmaya başlayınca Picture in Picture özelliğinin Google tarafından kaldırıldığı iddia edilmişti. YouTube ise yaptığı açıklamada özelliğin iOS kullanıcıları için test edildiğini belirtmişti. 

Picture in Picture özelliğini YouTube’un mobil uygulamasında sadece Premium abonelerin kullanabildiği ve özelliğin test edildiği biliniyordu. Ancak Safari veya Chrome üzerinden erişim sağlayan YouTube kullanıcılarının özelliği kullanamaması pek çok kişi tarafından eleştirilmişti. YouTube şimdi ise özelliğin test aşamasının bittiğini ve Picture in Picture özelliğinin artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabildiğini duyurdu.

Safari ve Chrome üzerinden YouTube ’da Picture in Picture özelliği kullanılabilecek

iPhone kullanıcıları artık iOS güncellemesiyle gelen Resim içinde Resim özelliğini artık YouTube’a Chrome ve Safari üzerinden eriştiğinde kullanabilecek. Söz konusu özelliğin sadece web sitesi üzerinden kullanılabildiğini ve YouTube’u ücretsiz kullanan kullanıcıların uygulamanın mobil versiyonunda Picture in Picture özelliğini kullanamadığını tekrardan belirtmekte fayda var. Sadece YouTube Premium kullanıcıları özelliği hem internet sitesinden hem de mobil uygulama üzerinden kullanabiliyor. 

YouTube’un Picture in Picture özelliğini neden mobil uygulama için yayınlamadığı henüz bilinmiyor. Ancak özelliğin test aşamasında olabileceği düşünülüyor. Öbür yandan ise YouTube’un videoları arkada oynatan özelliğini sadece premium kullanıcılarla kısıtlı tutacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:

Apple, Facebook Uygulamasının Etkinlik Bileti Satışlarından Yıl Sonuna Kadar Yüzde 30 Komisyon Almayacak 

Apple’ın Yeni Emojileri iOS 14.2 Geliştirici Beta Sürümünde Ortaya Çıktı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz