Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Youtube’un üzerinde çalıştığı yeni poroje, farklı yayın platformlarına tek bir noktadan ulaşmayı sağlayacak. Tahminlere göre, “Kanal mağazası” olarak adlandırılan proje yakında karşımıza çıkacak!

Dijital yayın platformları, günümüzde televizyonun da önüne geçiyor. Televizyon programlarının tekdüze bir hal almasından sonra, izleyiciler çoğunlukla Netflix, Gain, Disney+, HBO Max, Amazon Prime ve benzeri yayın platformlarına yöneliyor.

Uzun zamandır internetten video izlemek isteyenlerin favori platformu haline gelen Youtube, yayın platformları pazarından payını almak için yeni stratejiler geliştiriyor. Son hamlesinden anlaşıldığı kadarıyla Youtube pazarın tam da kendisi olmayı amaçlıyor!

Youtube Film ve Dizileri Kenara Koyup Platformların Aboneliklerini Satmayı Planlıyor!

Türkiye’de olmasa da dünyanın birçok yerinde Youtube, YouTube TV uygulaması ile televizyon yayınlarına, izle-öde içeriklere, çeşitli televizyon kanallarının bulut tabanlı yayınlarına erişim hizmeti sunuyor. Youtube’un yeni uygulaması, reklamsız, gelişmiş YouTube deneyimi sunan YouTube Premium’dan farklı bir hizmeti ifade ediyor. Bu yeni hizmet, Youtube TV’den daha gelişmiş bir deneyim vadediyor.

Youtube platformunun sahibi Google, halihazırda uygulama marketleri ve satış alanları konusundaki tecrübesiyle dikkat çekiyor. Şirketin bu konudaki bilgisiyle daha da büyüyen Youtube, farklı yayın platformlarının yer aldığı bir pazar yeri geliştirmeyi amaçlıyor. Bu da kullanıcıların Youtube’un platform pazarında kendine uygun abonelikler bulabileceği anlamına geliyor.

Bu Yıl Sonbaharda Kullanıcılarla Buluşacak!

Yeni uygulama ile ilgili Youtube cephesinden resmi bir açıklama yapılmamış olsa da The Wall Street Journal’ın haberine göre farklı platformlara tek noktadan erişim imkanı sunacak bu hizmetin, 2022 yılının sonbahar aylarında aktif hale gelmesi bekleniyor. YouTube’un bu hizmet için geçtiğimiz 18 ay boyunca hummalı bir çalışma yürüttüğü bilgisi kulislerde dolaşırken, firma, katılımcı bulmak amacıyla eğlence sektöründeki firmalarla da temas kuruyor.

Youtube’un yeni girişimi, yayın platformlarının, kazançlarının bir kısmını Google ile paylaşmasını gerektiriyor. Bu durumda paylaşımın nasıl yapılacağına dair ise bir bilgi bulunmuyor. Tabii ki ücretlendirme ve paylaşılacak içerikler konusunun hem YouTube hem de kanal marketine katılacak firmalar tarafından değerlendirilmesi gerekiyor!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz