Bir YouTuber, koşu bandını kontrol cihazına çevirerek Death Standing oynamak için kullandı. YouTuber, oyundaki yürüme ve koşma eylemlerini koşu bandı ile gerçekleştirerek, Dualshock 4 uyumlu bir kontrol cihazı ortaya çıkardı.

Koşu bandı Death Standing bağlantısı bugüne kadar pek çok kişinin aklına gelmiş olabilir ancak, elektrik mühendisi ve YouTuber Allan Pan, koşu bandını PS4 kontrolüne dünüştürürek Death Standing’i oynayabilmeyi başardı. Devasa bir haritaya sahip olan Death Standing’te oyuncular zamanın çoğunu yürümek veya koşmak için harcıyor. Elektrik mühendisi Pan ise yürüme ve koşmanın büyük zaman harcadığı oyun için, bir koşu bandını DualShock’a çevirip çevirmeyeceğini düşünmeye başladıktan sonra fikrini denemeye karar verdi. Pan, başarılı geçen operasyonel sürecinin ardından koşu bandıyla oyun oynadığı görüntülerin yer aldığı 15 dakikalık bir videoyu YouTube kanalından yayınladı. 

 

Hideo Kojima’nin geliştrdiği son oyun olan Death Strading aslında bir tür yürüme simülasyonuydu. Kojima’nın bugüne dek bağımsız yapımcılardan gördüğümüz bu türe yüksek bir giriş yapmasıyla bu ilginç oyun ortaya çıkmış oldu. Pan ise, severek oynadığı oyun bittikten sonra bunun eğlenceli bir egzersiz aracı olabileceğini düşündü. Oyun boyunca yürüdüğünü düşünen YouTuber, gerçekte neden yürüyemeceğini düşündükten sonra fikri uygulama aşamasına geçirdi. 

Koşu bandının çalışma mekaniğini anlamakla işe girişen Pan, sokakta bulduğu kırık koşu bandını DualShock 4 ile uyumlu hale getirdi.  YouTuber, Koşu bandında koşmaya başladığında, Sam de oyunda koşmaya başlıyor. Pan, Ayrıca koşu bandına bağlı bir Dualshock kullanıyor ve koşarken dengesini kaybetmemek için bir sırt çantası takıyor.

Bir YouTuber, yüzme havuzunda olan tüm suyu kağıt havlularla çekmeye çalıştı