Okuma Süresi
1 dakika

HMD Global tarafından satın alınan Finlandiya merkezli teknoloji şirketi Nokia’nın yeni orta segment akıllı cep telefonunun özellikleri, fiyatı ve görüntüleri sızdırıldı. 

Sızıntı haberleriyle ünlü olan Evan Blass kendi Twitter hesabından Nokia’nın yeni orta sınıf cep telefonu Nokia 5.2’nin görüntülerini ve özelliklerini sızdırdı. Evan Blass paylaşmış olduğu telefon görüntülerinin yanında yeni telefonunun Snapdragon 632 işlemcisini kullanacağını, 6 GB’lık bir belleğe ve 64 GB depolama alanına sahip olacağını söyledi.  

nokia 5.2 ile ilgili görsel sonucu"

Kaptan Amerika kod adını taşıyan Nokia 5.2’nin sızdırılan görüntülerine göre en dikkat çeken özelliği dörtlü arka kamerası oldu. Bir daire içerisine konumlandırılmış olan 4’lü kamera sistemi bulunuyor. Orta sınıf bir cep telefonuna göre Nokia 5.2, bellek ve kamera noktasında zengin özelliklere sahip. 

Evan Blass, Nokia’nın yeni telefonu hakkında paylaştığı bilgilere ek olarak telefonun 4 Mart 2020 tarihinde ve fiyatını 180 dolarlık oldukça uygun bir fiyatla satışa çıkacağını söyledi.  

Nokia’nın yeni cep telefonlarıyla birlikte 5.2 modelinin de 24-27 şubat arasında düzenlenen MWC 2020’de tanıtılması bekleniyor. 

Nokia yeni telefonunda ön kamerayı ekranın altına yerleştirecek