Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Twitter’ın, kullanıcıların uzun zamandır tarayıcıya gelmesini istediği “zaman ayarlı tweet atma” özelliğini aktif etmeye başladığı belirtiliyor. Bu özellik, sosyal medya yöneticileri ve haber yayınları yapan kişiler için oldukça kullanışlı olabilir.

Gün içinde anlık durum ve düşüncelerimizi paylaştığımız ve ülkemizde oldukça popüler olan Twitter üzerinde önceden zamanlanmış gönderiler oluşturmak için geçmişte ya üçüncü parti bir uygulama kullanmanız ya da Twitter’ın TweetDeck servisinden yararlanmanız gerekiyordu. Ne yazık ki tarayıcı üzerinden doğrudan gönderi zamanlama özelliği kullanıcılara sunulmuyordu. Bu özellikle birlikte bu durumun artık ortadan kalkması planlanıyor.

Zaman Ayarlı Tweet Özelliği Nasıl Kullanılır?zaman-ayarli-tweet-ozelligi-bazi-kullanicilar-icin-aktif-edildi

Yeni özellik, kullanıcıların belirlediği bir tarih ve saatte tweet atmalarını üçüncü parti bir uygulamaya gerek kalmadan gerçekleşmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra oluşturulan zaman çizelgesi ile birden fazla tweeti de planlamak mümkün olacak. Özelliğin test için mi aktif edildiği yoksa tüm kullanıcıları mı kapsadığı henüz bilinmiyor.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde kullanıcıların bir tweetin tüm retweet‘lerini görmelerini sağlayan yeni bir özelliği test etmeye başlamıştı. Kullanıcıların genellikle anlık haber alma kaynaklarından biri haline dönüşen sosyal medya platformu Twitter, kullanıcıların yorum içeren ve içermeyen tüm retweet’leri görmesine yarayacak bir özelliği ürün sorumlusu Kayvon Beykpour doğrulamıştı.

Henüz test aşamasında olan bu iki yeni özellik, kullanıcılar tarafından olumlu geri dönüşler almaya devam ediyor. Bu özellik de tıpkı zaman ayarlayarak tweet atma özelliği gibi üçüncü parti uygulamalar ile mümkün oluyordu. Gönderinin retweetlerinde diğer insanların neler söylediğini görmek isteyen kullanıcılar genellikle Quoted Replies uygulamasını kullanıyorlardı. Atılan bu adımlarla birlikte üçüncü parti uygulamalara olan bağımlılık da zamanla azalacak gibi görünüyor.

Öte yandan, özellikle 2019 yılının üçüncü çeyreğinde mali açıdan sıkıntılar yaşayan şirket, o zamana kıyasla daha parlak bir resim çiziyor. Şirket, 2020 yılında çeşitli teknolojiler için daha fazla yatırım yapmayı ve çalışan sayısını artırmayı hedefliyor. Planlanan yatırımlar beklenildiği şekilde başarılı olursa Twitter, bugün olduğundan daha farklı bir deneyim sunacak ve daha fazla kullanıcı sayısıyla yoluna devam edecek gibi görünüyor.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Facebook, Bünyesine Google Fotoğraflar’a Video ve Fotoğraf Aktarma Özelliği Ekledi

Spotify, Video Podcast Özelliğini Test Ediyor!

Twitter, Bir Tweetin Tüm Retweet’lerini Gösteren Özelliği Test Etmeye Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz