Pazar, Mayıs 16, 2021
Ana SayfaDijitalSpotify Listening Together Kampanyası ile Dünyayı Birbirine Bağlıyor

Spotify Listening Together Kampanyası ile Dünyayı Birbirine Bağlıyor

Şu anda hangi şarkıyı dinliyorsunuz? Hangi şarkı olursa olsun muhtemelen yalnız değilsiniz. Spotify’da her saniyede 30.000’den fazla insan aynı şarkıyı açıyor.  Müzik, bazen hiç bilmesek bile bizi birbirimize bağlıyor. Spotify Listening Together Kampanyası ile bunu kolayca gerçekleştiriyor.

Spotify’da her saniye dünyadaki 30.000’den fazla insan aynı şarkının play tuşuna basıyor. Bizi birbirimize yakınlaştırmak üzere audio’nun gücünü onurlandıran yeni Listening Together kampanyası ile Spotify, bu bağlantıların bazılarını daha az önce eşi benzeri görülmemiş şekilde gerçek zamanlı olarak gözler önüne seriyor. Mesela iki farklı kişi ‘Imagine,’ veya ‘Bored in the House’ şarkılarını aynı anda dinleyerek bağlandıklarında, bu bağlantıların nerelerde oluştuğu ve hangi şarkının onları bir araya getirdiği görülebiliyor.

Bu bağlantıları ve daha fazlasını keşfetmek için Spotify’ın spotify.com/together mikro sitesine göz atabilirsiniz. Bu konsept 2014 yılında medya sanatçısı Kyle McDonald’ın iki farklı dinleyicinin aynı milisaniye içerisinde aynı şarkı için aynı anda play tuşuna basmasıyla oluşan bu “mutlu tesadüfü” bulma fikriyle bir deney olarak ortaya çıktı. Yedi yıl sonrasında bugün Spotify’ın dünya genelinde yüz milyonlarca dinleyicisi var.

Spotify Listening Together Kampanyası ile insanlar kolayca bağlantı kurabiliyor

İster pop, hip hop, opera veya gerçek bir suç podcasti olsun, Spotify’ın yeni Listening Together kampanyası,insanlar arasında bir bağlantı kurmak için çok basit bir sorudan ilham alıyor: şu anda ne dinliyorsunuz? Birbirimizden ayrı geçirdiğimiz bu günlerde audio’nun birleştirici gücünün altını çizen yaratıcı kampanyaya, Selena Gomez, Dolly Parton, Troye Sivan, Lennon Stella, Anitta, Grimes ve daha birçok sanatçı da onlara gün boyu eşlik eden müzik ve podcast’leri paylaşarak katılıyor.

Birçok ülkede başlatılan kampanya, sanatçılardan gelen görüşlerle dünyanın pek çok ülkesinde sosyal ve dijital kanallar aracılığıyla hayata geçiyor:

“Müzik dinlemek bu zor günlerde bile bana müthiş bir umut ve mutluluk veriyor.” — Dolly Parton

“Oyun oynarken daha düşük tempolu şarkılar dinliyorum.” — Lil Yachty

“Yeni yemekler pişirmek için ilham aldığımda klasiklerden güncel şarkılara kadar farklı tarzlardan oluşan müzikler dinliyorum” — Selena Gomez

İlginizi Çekebilir:

Spotify, Video Podcast Özelliğini Test Ediyor!

Spotify’da istenmeyen şarkılar listelerde gizlenebilecek

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR