spotify-video-podcast-ozelligini-test-ediyor
Okuma Süresi
2 dakika

Online müzik platformu Spotify, yayınlanacak olan podcastlere yeni bir özellik kazandırmaya hazırlanıyor. Bünyesinde barındırdığı müziklerin yanı sıra podcastler ile de dikkat çeken Spotify, şimdi de video podcast özelliğini test etmeye başladı.Zane and Heath: Unfiltered adlı YouTube kanalında içerik üreten iki ünlü isim ile birlikte üzerinde çalışılan proje hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. YouTuber’ların önceden kaydedilmiş video görüntülerini uygulamaya yüklemelerine olanak tanıyan şirket, videonun ilk aşamada Spotify podcast dinleyicilerinin yarısına gösterileceğini aktardı.

Spotify Video Podcast Özelliği Nasıl Çalışacak?

spotify-video-podcast-ozelligini-test-ediyor

Başlangıç aşamasında olan test sürecine gelecekte daha fazla podcast’in dahil olması bekleniyor. Atılan bu adım ile birlikte, şirket YouTube gibi platformlar ile daha fazla rekabetin içine girmeyi hedefliyor. Uygulama üzerinde yayınlanacak olan videolar ses akışı ile senkronize edilecek ve mobil uygulamada dinleyiciler telefonunun ekranını kilitlediğinde ses oynatılmaya devam edecek. Arka planda günlük hayatta alıştığımız gibi çalmaya devam edecek podcastlere masaüstü ve mobill uygulamardan erişim sağlanabilecek.

Konu ile alakalı değerlendirmelerde bulunan Spotify sözcüsü: “Spotify’da, kullanıcı deneyimimizi geliştirmek için rutin olarak birkaç test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları daha geniş kullanıcı deneyimimize zemin hazırlarken diğerleri sadece önemli bir öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşacağımız başka bir haberimiz yok.” ifadelerini aktardı.

Spotify’ın testlere iki ünlü isim ile başlaması YouTube’a karşı bir üstünlük kurma çabası olarak değerlendiriliyor. YouTube’un öneri algoritmasından yararlanmak isteyen kullanıcılar, videolarını yüklemek için bu platformu tercih ediyor. Ayrıca, Spotify’da paylaşılan videoların Google aramalarında görünüp görünmeyeceği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Öte yandan, insanların Spotify’da video izlemek isteyip istemedikleri konusunu değerlendirmek oldukça zor. Tüm dünyada küresel bir krize sebep olan koronavirüs salgını sebebiyle birçok şirket ve platform gibi Spotify’da büyük ölçüde etkilendi. Şirketin video içeriklere ulaşmak isteyen müşterileri kaybetmemek için bu adımı attığı düşünülüyor. Genellikle işe, okula giderken en çok kullanılan platformların başında gelen Spotify, evlerinden dışarı çıkmayan insanları platformda tutmaya yönelik çalışmalarını devam ettirecek gibi duruyor.

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

İlginizi Çekebilir:

Spotify’da istenmeyen şarkılar listelerde gizlenebilecek

Turkcell Superonline ve Türk Telekom internet hızını artırıyor

Karantina Döneminde Google’da Türkiye’de En Çok “İhtiyaç Kredisi” İngiltere’de ise “Ücretsiz Kurslar” Arandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz