lexus-yapay-zeka-min

Otomobil üreticisi Lexus, yapay zeka kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için yeni yollara başvuruyor. Lexus Deneyim Danışmanı olarak isimlendirilen projelere bir yenisi daha eklendi. Daha önce websitesi ve WhatsApp üzerinden müşterileri cevaplayan Lexus, Instagram’da da aynı teknolojiyi kullanıyor.

Lexus, Türkiye’de Instagram Botu kullanan ilk şirket oldu. Daha önce internet sitesi ve WhatsApp üzerinden yapay zeka ile müşterilerini destekleyen Lexus, artık Instagram’da da müşterilerin sorularını yanıtlıyor. Bu sayede Lexus markası hakkında bilgi almak isteyenler, Instagram üzerinden Lexus Deneyim Danışmanı’na anlık olarak ulaşabilecek.

Türkiye, 39 milyondan fazla Instagram kullanıcısı ile dünyada 6. sırada yer alıyor. Bu durumu değerlendirmek isteyen Lexus, Türkiye’de Instagram chatbot kullanan ilk şirket oldu. Lexus Türkiye kanalında yürürlüğe giren sistem, marka hakkında bilgi almayı çok daha kolay hale getiriyor.

lexus-deneyim-danimani-teknosafari-min

Lexus Türkiye Instagram chatbot kanalı, yapay zeka teknolojilerini kullanıyor. Bu sayede şirket, 7/24 kullanıcıların sorularını yanıtlayabiliyor. Ayrıca kullanıcılar, yeterli cevap alamadıklarını düşündüklerinde Lexus temsilcilerine de kolaylıkla ulaşabiliyor.

Instagram’da “lexusturkiye” kullanıcı adı ile yer alan Lexus Türkiye, hesaba gönderilen direkt mesajları anlık olarak yanıtlayabilecek. Bu sayede şirket, insanlara Lexus modelleri, fiyatları, satış sonrası ayrıcalıkları, teknolojileri, kampanyalar gibi birçok bilgiye anlık olarak ulaşabilecek.

Lexus Deneyim Danışmanı, yapay zeka desteği sayesinde sürekli olarak yeni bilgiler öğrenmeye devam ediyor. Ayrıca hiçbir bilgi unutulmuyor ya da eksik iletilmiyor. Bu sayede kullanıcılar, daha doğru bilgiye, en hızlı şekilde ulaşabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

Araç Fiyatları Düşüyor: Yeni ÖTV Düzenlemesi Yayımlandı

Opel 2024’e Dek Tüm Modellerinin Elektrikli Versiyonunu Üretecek

Tesla, ‘Kendi Kendine Sürüş’ Aboneliğini Aylık 199 Dolara Hizmete Açtı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz