Zoom, yeni bir yıllık Zoomtoopia konferansı düzenledi. ABD merkezli iletişim teknolojileri şirketi Zoom, düzenlediği etkinlikte, video konferans yazılımına getireceği yeni özelliklerden de bahsetti. Pek çok özellik tanıtan Zoom ’un en dikkat çeken özelliği ise otomatik altyazı sistemi oldu. 

Geçen sene pandeminin başlangıcıyla birlikte hayatımızın içine iyice entegre olan Zoom, büyük bir ivme yakalayarak şirketi daha önce görülmediği biçimde büyütmeyi başardı. Şirket pandeminin etkisinin aşı ile birlikte azaldığı ve daha kontrollü bir sosyalleşmenin başladığı bu dönemde de yeni özellikler geliştirerek kullanıcılarını bünyesinde tutmaya çalışıyor. 

Zoom bu yılki Zoomtoopia konferansında da bünyesine ekleyeceği gelişmelerden bahsetti. Şirketin aktardığı yenilikler oldukça dikkat çekecek şekilde. Gelin Zoom neler yapacak birlikte bakalım. 

Zoom’a eklenecek yenilikler

Şirketin Zoom kullanım şeklini büyük ölçüde değiştirecek ilk yeniliklerinden birisi otomatik kapalı altyazı sistemini genişletmek olacak. Şirket bu yılın başlarında, otomatik altyazı özelliğini 2021 sonbaharına kadar tüm kullanıcılarına sunacağını duyurmuştu. Şimdi yapılan bir açıklama ile özelliğin toplamda 30 dilde çalışacağı belirtildi. Ayrıca 12 dil için de Zoom’a canlı çeviri desteği ekleneceği ifade edildi. Söz konusu iki özellik de, önümüzdeki yıl içinde kullanıma sunulacak. Şirket gerçek zamanlı çeviri konusunda uzman bir startup alımından sonra platforma entegre edecek. 

Zoom düzenlediği etkinlikte, Beyaz Tahta özelliğini genişletmek için de çalıştığını aktardı. Web’de ve toplantı ile çağrı dışında da kullanılabilir hale getirmeye çalıştığı Beyaz Tahta özelliği bu yıl beta sürümünde kullanıma sunulacak. Şirket gelecek sene ise video konferans yazılımını ve Beyaz Tahta özelliğini Horizon Workrooms’a getireceği belirtildi. Bu noktada Facebook ile çalışmayı amaçlayan şirket sanal gerçeklik ile kullanıcıların karşısına çıkacak. 

Şirketin, 30 dilde otomatik altyazı ve 12 dilde gerçek zamanlı çeviri özellikleri ile aktardığı diğer önemli yeniliklerin yanı sıra küçük ama yine de dikkat çeken bir yenilik üzerinde daha çalışıyor. Zoom’un aktardığı bilgilere göre Zoom Phone’a uçtan uca şifreleme desteği eklenecek. Bu de Zoom üzerinden yapılan telefon görüşmelerinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacak. Şirketin düzenlediği etkinliğinin detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir:

Facebook, Flört Uygulaması Dating ’e Sesli Sohbet Özelliği Getiriyor

Facebook, Yapay Zekalara Unutmayı Öğretiyor!

En iyi OLED TV? Sony Bravia XR A90J OLED TV inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz