Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaDijitalFacebook, Flört Uygulaması Dating ’e Sesli Sohbet Özelliği Getiriyor

Facebook, Flört Uygulaması Dating ’e Sesli Sohbet Özelliği Getiriyor

Facebook, flört platformu Dating’e yeni özellikler ekliyor. Facebook Dating diğer rakip çöpçatan flört uygulamaları kadar popüler olmasa da, şirket pandemi ile patlama yaşayan sanal flört uygulamasını daha kullanışlı bir hale getirmeyi amaçlıyor. Facebook Dating ‘e eklenen en önemli özelliklerden biri kullanıcıların ‘sesli sohbet’ başlatmasına imkan veriyor. 

ABD merkezli teknoloji şirketi Facebook, pandemi ile daha da popüler hale gelen ‘sanal flört’ için çöpçatan platformu Dating’e yeni özellikler ekliyor. Şirketin pek de popüler olmayan flört uygulamasını geliştirmeye odaklandığı görülüyor. Bu bağlamda Facebook Dating’e eklenen özellikler dikkat çekici. 

Facebook Dating ile sesli sohbet

Facebook Dating’e eklenen önemli özelliklerden biri, kullanıcıların eşleştikleri kişiyle sesli sohbet başlatmasına olanak tanıyor. Eşleşilen biriyle arama başlatmak istenildiğinde karşıdaki kişi bir davetiyeyle bundan haberdar oluyor. Karşıdaki kişi daveti kabul ettiğinde ise sohbet etmeye başlanabiliyor. 

Flört uygulamasına ayrıca ‘Match Anywhere’ yani ‘Herhangi Bir Yerde Eşleş’ isimli yeni bir özellik daha ekleniyor. Söz konusu yenilik sayesinde kullanıcılar iki ek yer daha ekleyebiliyor. Bu sayede farklı yerlerde geçici olarak bulunan ya da sık sık seyahat eden kişilerin eşleşmesi kolaylaşıyor. 

Facebook Dating’e eklenen özellikler bu ikisiyle sınırlı değil. Şirket ayrıca platforma ‘Lucky Pick’ yani ‘Şanslı Seçim’ ismini verdiği bir yenilik sayesinde ‘kullanıcıların tipik tercihlerinin dışında olabilecek diğer uyumlu adayları değerlendirmelerini’ sağlayacak. 

Sosyal medyanın önde gelen isimlerinden olan Facebook’un Dating dışında ayrıca ‘Sparked’ isimli bir flört uygulaması daha bulunuyor. Facebook’un deneysel uygulamalar geliştiren NPE ekibi tarafından geliştirilen Sparked ile kullanıcılar, ‘dört dakikalık video buluşmaları’ gerçekleştirebiliyor. Nisan ayında yayınlanan uygulama tıpkı Dating gibi henüz popüler değil. 

İlginizi Çekebilir:

Facebook, Tarihinde İlk Kez 1 Trilyon Dolar Piyasa Değerine Ulaştı!

Dünyadaki Aktif Facebook Kullanıcı Sayısı 2,85 Milyar: En Çok Facebook Kullanan Ülke Belli Oldu!

Facebook Verileri ile Türkiye ‘nin Favori Emojileri Belli Oldu

Buzulların Erimesi Nelere Yol Açar, Facebook Veri İhlali, Ingenuity | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR