1 Milyon 250 Bin TL Ödüllü Next Game Startup Başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlenen oyun girişimciliği yarışması “Next Game Startup” için başvurular başladı. INTEL ESL Gaming Fest kapsamında düzenlenen yarışmada 1 milyon 250 bin TL değerinde destek sunulacak 

Türkiye’nin en önemli ve kapsamlı oyun girişimciliği yarışması “Next Game Startup” için başvurular başladı. Intel® ESL Gaming Fest 2020 kapsamında düzenlenen yarışmada oyun geliştiren genç girişimcilerin desteklenmesi hedefleniyor. Öte yandan girişimcilerin, küresel oyun dünyasına girişinin kolaylaştırılması da önemli bir diğer hedef. Girişimcilik yarışması ile ayrıca oyun sektöründe yeni istihdam alanları açılması ve yatırımcıların dikkatinin oyun sektörüne çekilmesi hedefleniyor.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan “Next Game Startup” oyun girişimciliği yarışmasında dereceye giren girişimlere İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 50.000 TL’lik nakit ödül verilecek. Ayrıca oFON tarafından 1 milyon TL’lik avans fonlaması desteği ve Intel®, ESL, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ (İzmir Fuar Anonim Şirketi) ve tüm iş ortakları tarafından sağlanacak hizmetlerle 200.000 TL proje desteği sunulacak. Buna göre toplamda 1 milyon 250 bin TL değerinde destek verilirken, finalistlerin yatırımcılara kolayca ulaşabilmesi sağlanacak.

Mobil, masaüstü ve konsol platformlarında geliştirilmiş oyunların değerlendirileceği yarışmaya, tamamlanmış, proje halinde veya demo ürünler ile katılmak mümkün. 15 Temmuz’a kadar teslim edilecek projeler, ekip yapısı, örnek ürün, finansal ve pazarlama alanında değerleme ve yatırım ihtiyacını bilme kriterlerine göre değerlendirilecek.

Girişimcilere 1 milyon 250 bin TL değerinde destek

Girişimcilere 1 milyon 250 bin TL değerinde destek

Oyun alanında faaliyet gösteren girişimcilere destek amacıyla düzenlenen program birçok farklı ödül ve destek içeriyor. Yarışmada ilk ona giren girişimlere Tiplay ve Rollic Games tarafından oFON kapsamında 1 Milyon TL avans fonu sağlanacak. Girişimler, başarılı olup gelir elde etmeleri durumunda geri ödemesini yapacağı bu finansal destek ile projelerini geliştirme fırsatı bulacak.

Girişimlere Ankara, İstanbul, İzmir ve Denizli’de ortak çalışma alanı, mentorluk ve ofis desteği de sağlanacak. Ayrıca yarışmanın birincisi 25.000 TL, ikincisi 15.000 TL, üçüncüsü ise 10.000 TL para ödülü ile desteklenecek. Finalistler ayrıca; Intel®, ESL, İBB, İZFAŞ (İzmir Fuar Anonim Şirketi) ve Next In Game tarafından toplamda 200.000 TL üzerinde hizmet desteği kazanacak.

İlk 10’a girenler kazanacak

Next Game Startup’ta ilk on girişim arasına giren tüm katılımcılara Intel® ESL Gaming Fest alanında stand hakkı verilecek. Buna ek olarak indir.com tarafından SEO desteği sağlanacak. İlk 10’a kalan ekipler Intel® ESL Gaming Fest kapsamında, İZFAŞ (İzmir Fuar Anonim Şirketi) desteği ile fuar alanında girişimlerini Türkiye’nin önde gelen VC’lerine (melek yatırımcı veya risk sermayesi desteği) tanıtma fırsatı bulacak. Geçen sene 17.000 kişinin ziyaret ettiği etkinlik alanına bu sene çok daha büyük bir ilgi bekleniyor.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), oyun şirketlerine, şirket kuruluşları ve işbirliği ihtiyaçları kapsamında mentorluk desteği sağlayacak.

İzQ tarafından ise mentor ve duyuru desteğinin yanı sıra yarışmada ilk üçe giren projelere İzQ hizmetlerinden 1 ay ücretsiz yararlanma hakkı sağlanacak.

Yarışmanın jürisi oyun sektörünün önemli isimlerinden oluşuyor: Tiplay Studio Kurucu Ortakları Ahmet Öney, Mehmet Umut Ermeç, Osman Tutum, Next In Game Ajans Direktörü Aykut Özdemir, Monster Notebook Strateji & İş Geliştirme Direktörü Cem Çerçioğlu, Rollic Games Kurucu Ortağı Burak Vardal, Rollic Games Yayın Direktörü Utku Erdinç, ESL Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kazar ve Doruk Demirsar, GAMFED Türkiye Kurucusu Ercan Altuğ Yılmaz, imza.com Kurucu Ortağı Hasan Yaşar, Intel® Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Satış Direktörü Ali Rıza Küçük, Intel® Perakende Satış Direktörü Koray Yıldız, Intel®Ortadoğu ve Türkiye Pazarlama Direktörü Pınar Dülgerler, Game Factory Kurucusu Murat Kahraman, Masomo İş ve Ortaklık Geliştirme Müdürü Rudi Diriman, Women in Games kurucusu Simay Dinç ve Oyunder Kurucusu Tansu Kendirli.

Kazananlar Eylül’de Açıklanacak

Next Game Startup’ın kazananları, finalistlerin Eylül ayında İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yapacağı sunumların ardından belirlenecek.

Intel®, ESL, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ (İzmir Fuar Anonim Şirketi) ve Next In Game tarafından organize edilen yarışmaya Monster Notebook, Teknosa ve HepsiBurada etkinlik sponsoru, Tiplay, Rollic ve Game Factory ise oyun sponsoru olarak destek veriyor. Yarışmanın diğer destekçileri arasında İzmir Kalkınma Ajansı, Masomo, indir.com, Pazarlama Türkiye, Günlük Bülten.com ve imza.com yer alıyor.

Yarışma hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve başvuruda bulunmak için:

https://www.nextingame.com/next-game-startup

İlginizi Çekebilir: 

Sosyal ticaretin %51.2’sini kadınlar yapıyor!

Cisco, Akıllı Şehir Sorunlarını LoRaWAN ile Gideriyor

Türkiye’nin ilk Siber Güvenlik Kuluçka Merkezi kurulacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz