10 Bin Adım Dizi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Başrollerini Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ın paylaştığı ‘10 Bin Adım’ dizi ekibi, 20 gün süren çekimler sırasında 60 kişilik prodüksiyon ekibiyle 10 milyonu aşan adım attı. Kişi başı 240 bine yaklaşan adımların, ‘Help Steps’ uygulaması üzerinden sivil toplum kuruluşlarına bağışlandığı ifade edildi.  

Başrollerini Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar’ın paylaştığı ‘10 Bin Adım’ dizi ekibi, 20 gün süren çekimler sırasında 60 kişilik prodüksiyon ekibiyle 10 milyonu aşan adım attı. Yeni nesil dijital yayın platformu ‘Gain’de yayınlanan komedi dizisinin İstanbul’un farklı yürüyüş rotalarında gerçekleştirilen çekimleri boyunca oyuncuların, kişi başı 240 bine yakın adım attığı; tüm prodüksiyon ekibinin ulaştığı adım sayısının ise toplamda 10 milyon 609 bin 966 olarak açıklandığı ifade edildi. Yaklaşık 20 gün süren çekimler boyunca tüm ekibin attığı adımlar, uygulamalar aracılığıyla tutuldu. Atılan adımların, daha sonra ‘Help Steps’ uygulaması üzerinden sivil toplum kuruluşlarına bağışlandığı dile getirildi. Dizi ekibi; söz konusu adımların ‘Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’, ‘Yeryüzü Derneği’ ve ‘Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’ için iyiliğe dönüştüğüne işaret etti.  

Bununla birlikte; son yıllarda uzun ve sağlıklı bir yaşam için tüm dünyada referans olarak kabul edilen “günde on bin adım” tavsiyesini motivasyon odağına alan dizinin, 10 dakikalık süresiyle türünün Türkiye’deki ilk örneklerinden biri olmasının yanı sıra çekim esnasında atılan adımların bağışlanmasıyla da bir ilke imza attığının da altı çizildi. İki eski sevgili olan Ezgi ve Mehmet’in yürüyüş için çıktıkları yolculukta kırgınlıklarından kızgınlıklarına birçok yaşanmışlıklarını eğlenceli bir dille anlatan ’10 Bin Adım’ın yeni bölümlerinin, her Çarşamba ‘Gain’de yayınlandığı belirtildi.  

’10 Bin Adım’ dizisi oyuncuları, yürümenin kendileri için ne anlama geldiğine dair açıklamalarda bulundu

10 Bin Adım Dizisi

Diğer yandan; yaşanan gelişme sonrası ’10 Bin Adım’ dizisi oyuncuları Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar, yürümenin kendi hayatları için ne anlama geldiğine dair açıklamalarda bulundu. Yürüyüşün sağlıklı bir yaşam kadar, düşünme ve üretim süreçlerine de büyük katkı sağladığını belirten Engin Günaydın, açıklamasında “Düşünce hızınızla yürüyüş hızınız birbiriyle eşleşirse harika sonuçlar veriyor. Yürümeyi iki açıdan seviyorum: Birincisi sağlık, ikincisi düşünmek… Şu ana kadar yaptığım en önemli işlerimin fikir aşamalarını yürüyerek buldum” ifadelerini kullandı. Devin Özgür Çınar ise “Yürüyüş, insanın kendi zihninden çıkması için iyi bir alışkanlık. İnsanı sakinleştiriyor, dışarda akan bir dünya olduğunu hatırlatıyor, insanı hayata davet eden bir şey. Caddede ya da deniz kıyısında fark etmez; illa iyi bir güzergâh olması şart değil, bir şeylere bakıyorsun, fark ediyorsun, daha iyi düşünüyorsun, eve kesinlikle daha hayat dolu bir şekilde dönüyorsun” sözleriyle yürümenin kendisi için önemini vurguladı. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Gain Nedir? Gain Nasıl Kullanılır? Gain Ücretli mi?

Yeni Yerli Kısa Dijital Platform Gain’de Yer Alan İçerikler

Yeni Dijital Yayın Platformu ‘Gain’, 30 Aralık’ta Yayın Hayatına Başlıyor! 

Exxen dijital yayın platformunun abonelik ücreti belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz