Tecno Yatırım

Çin merkezli teknoloji şirketi Tecno, 25 milyon dolarlık bir yatırım ile Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapmaya başlayacağını açıkladı. Şirketin cihazlarının, İstanbul’un Pendik ilçesindeki fabrikada üretileceği ifade edildi. ‘Made in Turkey (Türk Malı)’ logosuyla piyasaya sürülecek ilk Tecno telefonun ise Mart ayı içerisinde hazır hale getirileceği belirtildi.  

Çin merkezli teknoloji şirketi Tecno, 25 milyon dolarlık bir yatırım kararı ile Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapmaya başlayacağını açıkladı. Şirketin, Türkiye’deki üretim ve satış operasyonları için 25 milyon dolar değerinde bir bütçe ayırdığı ifade edildi. Cihazların, İstanbul’un Pendik ilçesindeki bir fabrikada üretileceği belirtildi. İddialar ise ‘Made in Turkey (Türk Malı)’ logosuyla piyasaya sürülecek ilk Tecno telefonun, bu yılın Mart ayı içerisinde hazır hale getirileceğine işaret etti. Söz konusu cihazın ayrıca, orta segmente konumlanabileceği tahmin edildi.  

Diğer yandan; Türkiye pazarına kısa bir süre önce giriş yapan Tecno’nun, İngiliz futbol takımı ‘Manchester City’nin de global sponsorları arasında yer aldığı biliniyor. 2020 yılında toplamda 1 milyar dolar gelir elde eden şirket, 2021 yılında Türkiye yatırımlarını artırarak yerel bazda ürettiği cihazlarla tüketicilere ulaşmayı hedefliyor. Çin merkezli teknoloji şirketinin; güncel olarak Türkiye pazarında satışta ‘Spark 6’, ‘Camon 16 Premier’, ‘Pova’ ve ‘Tecno Camon 12 Air’ gibi cihazları bulunuyor. Telefonların fiyatları ise 2 bin 500 lira ve 4 bin lira arasında değişiklik gösteriyor.  

Tecno, Türkiye fabrikası ve üretim tesisini İstanbul’un Pendik ilçesinde kurmayı planlıyor  

Tecno Türkiye Fabrikası

Aktarılan diğer detaylara göre; Tecno, Türkiye fabrikası ve üretim tesisini İstanbul’un Pendik ilçesinde kurmayı planlıyor. Tesisin, hazırlıkların tamamlanmasının hemen ardından üretime başlayacağı ifade ediliyor. Yatırım ve üretim tesisi ile ilgili planlamaların tamamlandığının da altı çiziliyor. Bununla birlikte; şirketin yerel pazarda satışta olan tüm cihazları, güncel olarak ‘Tecno Türkiye’ garantisi ile raflardaki yerini alıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tecno, Oyun Tutkunları İçin Geliştirdiği ‘POVA’ Akıllı Telefon Modelini Türkiye’de Satışa Sundu! 

Tecno Camon 16 Premier İnceleme – Kamerası Nasıl?

Tecno Spark Power 2 Air, 7 inç Ekranı ve 120 Dolar Fiyatıyla Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz