Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaTeknoloji2020’nin Üçüncü Çeyreğinde En Çok Satılan Telefonlar Belli Oldu

2020’nin Üçüncü Çeyreğinde En Çok Satılan Telefonlar Belli Oldu

2020 ’nin üçüncü çeyreğinde en çok satılan akıllı telefon modelleri belli oldu. Araştırma şirketi Canalys’nin yayımladığı raporla, tüketicilerin bu sene temmuz, ağustos ve eylül aylarında en çok hangi akıllı telefon modellerini satın aldığı ortaya koyuldu.

Pazar istatistik araştırma şirketi Canalys, yılın sonlarına yaklaştığımız bugünlerde akıllı telefon satışlarıyla alakalı yeni bir rapor yayımladı. Canalys akıllı telefon sektörünü yakından ilgilendiren yeni raporunda 2020 yılının üçüncü çeyreğinde tüketicilerin en çok tercih ettiği akıllı telefon modellerini listeledi. 

Paylaşılan verilere göz atıldığında 2020 yılının üçüncü çeyreğinde en çok satılan akıllı telefon markası Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple oldu. Apple Canalys’nin raporunda, ilk iki sırayı da almayı başardı. Söz konusu raporda, 2020’nin üçüncü çeyreğinde en çok satılan akıllı telefon iPhone 11 olurken şirketin daha uygun fiyatlı iPhone SE 2020 modeli ise iPhone 11’i ikincilikle takip etti. Canalsy’nin açıkladığı verilere göre, iPhone 11 modeli 16 milyon, iPhone SE 2020’nin ise 10 milyonun üzerinde satıldığı öğrenildi. iPhone 11’in bugüne dek en fazla satılan iPhone modeli olduğunu Tim Cook eylül ayında düzenlenen Apple Event’inde de açıklamıştı. 

2020 yılının üçüncü çeyreğinde en çok satılan 10 akıllı telefon

Canalys’nin açıkladığı verilere göre, temmuz, ağustos ve eylül aylarında en çok satın alınan üçüncü telefon ise Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung’un fiyat performans modeli Galaxy A21s oldu. Samsung’un Galaxy A21s modelini ise şirketin, Galaxy A11 ve Galaxy A51 modelleri izledi. 

Xiaomi’nin Redmi Note 9 modeli ise en çok satan altıncı telefon modeli oldu. Xiaomi’nin Redmi 9 modeli ise listede yedinci sırada kendine yer buldu. Raporda yer alan listenin sekizinci sırasında Samsung’un Galaxy A31’in bulunduğu görüldü. Redmi A9 dokuzuncu, Galaxy A01 Core ise onuncu sırada yer aldı.

Canalys’nin üçüncü çeyrekte en çok satın alınan akıllı telefon modellerini paylaştığı rapora bakıldığında, Android kullanıcılarının amiral gemisi modellere nazaran fiyat/performans ürünleri tercih ettiği görülüyor. Apple kullanıcılarının ise, Apple’ın en yeni ve güncel akıllı telefon modellerini satın alma eğiliminde olduğu ortaya çıkıyor. Listede iPhone 12 ailesiyle birlikte Galaxy Note20 serisinin olmadığını belirtmek gerek. Her ne kadar Samsung son amiral gemisi serisini ağustos ayında duyurmuş olsa da üçüncü çeyrekte geçirdiği kısa zamandan ötürü serinin listede yer almasını beklememekte fayda var. Üçüncü çeyrek verilerini açıklayan Canalys’nin dördüncü çeyrek sonuçları ise merakla bekleniyor. Çünkü hem iPhone 12 hem de Galaxy Note20 serisi etkilerini bu çeyrekte gösterecek.

İlginizi Çekebilir:

3500 TL ile 4000 TL Arası Telefonlar

Samsung, Türkiye’nin En Çok Akıllı Telefon Satan Şirketi Olduğunu Açıkladı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR