Türkiye'nin En Çok Telefon Satan Şirketi

Kısa bir süre süre önce Xiaomi’nin, ‘Canalys’in üçüncü çeyrek verilerine göre Türkiye’de en çok akıllı telefon satan marka olduğunu duyurmasının ardından; Samsungkonuya ilişkin cevap niteliğinde bir yazılı açıklama yayınladı. Güney Koreli teknoloji devi; 2020 yılının Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyreğinde, yüzde 40.4’lük bir pazar payı ile Türkiye’nin en çok akıllı telefon satan şirketi olduğunu açıkladı. 

Xiaomi, kısa bir süre önce Canalys’in açıkladığı 2020 yılı üçüncü çeyreğindeki akıllı telefon pazarı verilerine dayanarak Türkiye’de en çok akıllı telefon satan marka olduğunu duyurmuştu. Şirket; Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan dönemde, yüzde 26’lık bir pazar payı elde ettiğini ve yüzde 340’lık bir büyüme gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Listede Xiaomi’yi; sırasıyla SamsungHuawei, Apple ve Oppo takip etmişti. Söz konusu tabloda, Samsung’un pazar payının ise yüzde 21 olduğuna işaret edilmişti.  

Yaşanan gelişmeler sonrası Samsung; ‘GFK’ verilerine dayanarak, konuya ilişkin cevap niteliğinde bir yazılı açıklama yayınladı. Basın mensuplarına gönderilen açıklamada; 2020 yılının üçüncü çeyreğinde Samsung, adet bazındaki satışlarında yüzde 40.4’lük bir pazar payı ile Türkiye’nin en çok akıllı telefon satan şirketi olduğunu ifade etti. Güney Koreli teknoloji devi ayrıca; yüzde 40.4’lük pazar payının, Türkiye’deki güçlü konumunun önemli bir kanıtı olduğunun altını çizdi.  

İşte Samsung tarafından yapılan yazılı açıklama! 

Samsung Yazılı Açıklama

Samsung tarafından yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde: 

“Dünyaya ilham veren ve geleceği bugünden şekillendiren teknoloji devi Samsung olarak, insanların yaşamını kolaylaştıran, fiziksel ve dijital dünyaların mekânsal sınırlarını ortadan kaldıran ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Bu yaklaşımla sunduğumuz akıllı telefonlarımızın, bağımsız araştırma kuruluşlarının da ortaya koyduğu üzere, kullanıcılar tarafından tercih edilmesinin de haklı gururunu yaşıyoruz. 

Bağımsız araştırma şirketi GFK tarafından yayınlanan rapora göre, Türkiye akıllı telefon pazarında üçüncü çeyrekte, adet bazında yüzde 40,4 pazar payına sahip olmamız Türkiye’deki güçlü konumumuzun önemli bir kanıtı niteliğindedir. 

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insanların yaşamını renklerinden, onlar için yeni ufuklar açan akıllı cihazlarımızla tüketicilerimizin yanında olmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Samsung Electronics Türkiye” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Xiaomi, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Türkiye’de En Çok Akıllı Telefon Satan Marka Oldu 

Xiaomi, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde Akıllı Telefon Pazarında Apple’ı Geride Bıraktı 

Samsung, One UI 3.0 Arayüzünün Özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz