acer-dock-d-501-teknosafari

Acer, bugün yaptığı açıklama ile birlikte Chromebook sertifikalı bağlantı istasyonunu duyurdu. İstasyon ile birlikte birden fazla ekran ve çevre birimi, Chromebook cihazlar ile kolaylıkla bağlanabilecek.

Dizüstü bilgisayarlarda daha hızlı çalışma ve çözüm için bazen daha fazla monitöre ihtiyaç olabiliyor. Ya da ek olarak fare kullanmak, dizüstü bilgisayarlarda bulunan trackpad ile kıyasla daha rahat bir kullanım sunuyor. Çoğu kullanıcı, harici bir ya da iki monitörle, bir klavye ve fare ile, hatta verileri yedeklemek için bir USB çubuğu veya harici sabit sürücü ve daha fazla bağlantı kurabilecekleri bir esnekliğe ihtiyaç duyuyor.

Acer, özellikle Chromebook kullanıcılarının yaşadığı bu ihtiyacı görerek, USB Type-C Dock D501 modelini duyurdu. Bağlantı istasyonu, tüm Chromebook cihazlar ile sorunsuz olarak çalışmak için özel tasarlandı. Acer USB Type-C Dock D501 (ADK020) modeli, DisplayPort ve HDMI bağlantı noktaları aracılığıyla, bir Chrome OS cihaza 3 adede kadar ekran bağlayabilir. Bu sayede büyük miktarda veri ile birden fazla ekranda çalışan kullanıcılar, daha konforlu ve verimli bir şekilde çalışabilir.

acer-dockd-501-teknosafari

Ayrıca cihazda yer alan 6 adet USB bağlantı noktası (4x USB 3.1 Gen 1 ve 2x USB 3.1 Gen 2), belirli bir iş için gerekli olan tüm çevre birimlerinin aynı anda bağlanabilmesine olanak sağlıyor. Bunların yanında istasyon, cihazları USB-C bağlantısı ile şarj etmek için ekstra USB-C Power Delivery standardını destekliyor ve kablolu ağ bağlantısı için özel Gigabit Ethernet bağlantı noktası da içeriyor.

Özellikle, bağlantı istasyonunun yazılımının bir Chrome OS Cihazına bağlıyken güncellenebilmesi ve modern çevre birimleriyle en üst seviyede uyumluluk sağlaması, cihazın uzun yıllar boyu kullanılabilmesi adına önem taşıyor.

Acer USB Type-C Dock D501 modelinin satış fiyatının 269.90 Euro olması bekleniyor. Cihazın Türkiye’ye ne zaman gireceği konusunda ise henüz bir bilgi paylaşılmış değil. Ancak yakın zamanda piyasada yer alması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Acer Aspire 3 Dizüstü Bilgisayar Ekran, Mobilite Özellikleri ve Fiyatıyla Öne Çıkıyor

Acer, Kavisli Oyun Monitörü Serisi ‘Nitro XZ3’e Yeni Bir Model Ekledi!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz