Türkiye'de Koronavirüs Kaynaklı Ölü Sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs hakkında son durum bilgilerini paylaştı. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Koca, 18 mart itibariyle Türkiye’de koronavirüs ölü sayısı nın 2, hasta sayısının ise 191’e olduğunu açıkladı. 

Twitter hesabından son durum hakkında bilgileri paylaşan Fahrettin Koca, 61 yaşında bir hastanın yaşamını yitirdiğini açıkladı. Buna ek olarak 93 yeni vakanın tespit edildiğini açıkladı. Buna göre Türkiye’de koronavirüs kaynaklı ölü sayısı iki olurken, toplam tespit edilen vaka sayısı 191’e ulaştı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada uyarılarını yineleyerek, testlerin önemine tekrar değindi. Koca, “61 YAŞINDA erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konup tedavilerine başlanan 93 YENİ VAKAMIZ var. Hasta sayımız 191’e ulaştı. Riskin önünü birlikte keselim” dedi.

Fahrettin Koca 17 Mart gece saatlerinde yaptığı son dakika açıklamasıyla coronavirüsten ilk ölümü açıklamıştı. İlk vaka da 10 Mart tarihinde açıklanmıştı. Türkiye’de sekizinci gününe giren Koronavirüs, 2 kişinin yaşamını yitirmesine sebep oldu. Toplamda 191 kişiye de Coronavirus tanısı kondu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün yaptığı ulusa sesleniş ile koronavirüs tedbirlerini kamuoyu ile paylaşmıştı.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.