apple tv+ amazing stories'in fragmanı

Online yayın platformlarının hayatımızın içine Netflix’le daha fazla girmesiyle birlikte, Apple da geçen sene kullanıcıların beğenisine Apple TV+’ı sunmuştu. Tüketicilerin alışkanlıklarının günden güne değişmesi teknoloji üreticilerini de arz doğrultusunda yeni projeler geliştirmesine olanak sağlıyor. Apple da, özellikle Netflix’ten sonra çevrimiçi yayın platformu olan Apple TV+’sı rakiplerinden ayırmaya olanak sağlayacak yeni içerikleri platforma eklemeye devam ediyor. 

Çevrimiçi dizi ve film sektörüne 1 milyar dolar yatırımla giren Apple, 2017 yılında ünlü yönetmen Spielberg ile kapsamlı bir içerik anlaşması yapmıştı. Hollywood’un en başarılı yönetmenlerinden biri olarak anılan Spielberg, anlaşmadan sonra Amazing Stories’in çekimlerine başlamıştı. Apple TV+ Antoloji serisi Amazing Stories’in beklenen fragmanı sonunda yayınlandı. 

Prodüktörlüğünü Steven Spielberg’ün üstlendiği Antoloji dizisi olan ‘Amazing Stories’ 80’lerin en unutulmaz dizilerinden biri. Martin Scorsese, Tim Burton ve Dany De Vito gibi isimlerin de yapımda bulunacağı dizi; bilim kurgu, korku ve fantezi unsurlarını bir araya getirecek. İLk olarak 1985’te NBC kanalında yayınlanmaya başlanan Amazing Stories macerası o dönem ekranlarda sadece iki sene yer bulabilmişti. Ancak dizi, dönemin gençlerini ve çocuklarını etkilemeyi başararak kendisine hayran kitlesi yaratabildi. 

Steven Spielberg imzalı Amazing Stories beş farklı hikaye konu edinecek

Bilim-kurgu, korku temalı fantastik dizinin ilk sezonunda izleyiciler beş farklı hikayeyle karşılaşacak. Dizi serisinin her bir bölümü ve senaryosunda farklı bir ismin imzası bulunacak. Çıkan bazı haberlere göre Amazing Stories’in yeni versiyonunda, her bir bölüm için 5 milyon dolarlık bütçe bulunuyor. 

Apple TV+’ın paylaştığı fragman göz önüne alındığında, izleyicileri etkileyici görsel efektlerin karşılayacağı söylenebilir. 80’lerin efsanevi dizisinin günümüzde nasıl tepkiler alacağını ise ilerleyen zamanlarda göreceğiz. 

Steven Spielberg’in yeniden uyarladığı Amazing Stories 6 Mart 2020 tarihinde Apple TV+ platformunda izleyicilerle buluşacak. 

 

Spotfiy’ın beğenilen özelliği ‘Replay’ Apple Music’e eklendi

Apple, “iPhone” ve “Apple Watch”ları araba anahtarına dönüştürecek!