Amazon Coronavirüs
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Birçok ülkede coronavirüs yüzünden evlere kapanan ve toplu ortamlara çıkmak istemeyen insanlar e-ticarete yöneldi. Satışlarda ciddi bir ivme kazanan Amazon, Coronavirüs sonrasında oluşan yoğunluğa yetişebilmek için 100 bin yeni personeli işe almayı amaçlıyor.

Dünya genelinde büyük bir hızla yayılan Coronavirüs birçok ülkede insanların evlerine kapanmasına sebep oldu. Evlerine kapanan insanların en çok yaptığı eylemlerin başında ise internet alışverişi geliyor. Temel gıda ve temizlik ürünlerinin bolca alındığı bu günlerde e-ticaret şirketi Amazon, Coronavirüs sebebiyle 100 bin yeni personeli işe alacağını söyledi.  

Amazon’un Dünya Operasyonlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Clark tarafından yapılan açıklamada, son dönemde artan sipariş yoğunluğuna yetişebilmek için 100 bin yeni personel işe alınacak. İşe yeni alınan personeller, depo merkezleri ve dağıtım ağında çalışacaklar. Ayrıca Dave Clark, yaptığı açıklamada çalışanlarının maaşlarına da bir zam yapmak için planlamalarda bulunduklarını söyledi. Yapılması planlanan 350 milyon dolarlık yatırım sonrasında işçilerin saat başı kazandıkları ücrette bir artış gerçekleştirileceği açıklandı. ABD’deki çalışanların ücretlerinin saat başına 2 dolar, İngiltere’deki çalışanların 2 sterlin ve birçok Avrupa ülkesindeki çalışanların yaklaşık 2 avro artırılacağı belirtildi.   

Türkiye’de Koronavirüs gelişmeleri 

Türkiye’de Koronavirüs gelişmeleri 

Bakan Koca yaptığı açıklamada coronavirüs’ün Türkiye’deki son durumuna ilişkin bilgilendirmede bulundu ve şu açıklamayı yaptı. “Bugün 29 yeni tanı kondu. Yeni tanı konanlarla birlikte toplam hasta sayımız 47 oldu. Son 29 vakanın tamamı doğrudan veya dolaylı olarak ABD, Ortadoğu ve Avrupa temaslıdır, 3’ü Umreden döndü. Yurt dışı teması risk olmaya devam edecek. Tedbirleri sıkı uygulayalım.”  

İçişleri Bakanlığı’nın göndermiş olduğu yeni genelgeye göre, 16 Mart saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları,  her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak. 

HAKSIZ FİYAT ARTIŞI ŞİKAYET BİLDİRİMİ NASIL YAPILIR? HFA-bildirim Uygulaması

Fransa ’da coronavirüs sebebiyle ciddi önlemler alındı!