Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en büyük platformlarından birisi olan Amazon, yepyeni bir uygulama ile kullanıcılarına yeni bir boyut sunuyor. “Amazon Anywhere” adlı yeni sistem sayesinde artık uygulama içerisindeyken aynı zamanda alışveriş de yapabileceksiniz.
E-ticaretin önemli isimlerinden birisi olan Amazon, yeni bir sistemle alışveriş deneyimini daha da iyileştirmek için adım atıyor. “Amazon Anywhere” olarak tanıtılan yeni sistemde şimdilik yalnızca bir uygulamada kullanılabilen teknoloji, uygulama içerisindeyken de alışveriş yapmanız için olanak tanıyor. İşte detaylar!

Uygulamadan Çıkmadan Alışverişe Devam Edin

E-ticaret denilince ilk akla gelen internet sitelerinden birisi olan Amazon, yeni bir sistemle gündemde. İnternet alışverişlerinde adeta boyut atlatacak olan sistemin adı ise Amazon Anywhere. Bu sistem sayesinde bir uygulama içerisindeyken ürün satın alabilmenize imkan tanıyor. Amazon Anywhere ile ister oyun oynarken ister başka bir uygulamada dolaşırken herhangi bir yere yönlendirilmeden alışveriş yapabileceksiniz. Böylelikle alışveriş keyfinizi başka uygulamalarda gezinirken de yaşayabileceksiniz. Bundan kısa bir süre önce de Pinterest ile işbirliği yapan Amazon, Pinterest uygulamasında iken de alışveriş yapılmasına olanak tanıyordu. İşte Amazon Anywhere de tam olarak aslında bu işlevi sağlayacak. Ancak şu anda sadece Peridot adlı bir oyunda bulunan Amazon Anywhere, daha sonraki dönemlerde belki de tüm mobil uygulamalarda alışverişe imkan sağlayabilir.

Amazon Hesabınızı Uygulamaya Bağlayın Alışverişe Devam Edin

Amazon’un yeni uygulaması Amazon Anywhere, çevrimiçi alışverişte yeni bir bakış açısı daha sunuyor.  getiriyor. Yeni sistem ile birlikte örneğin PUBG Mobile oyununu oynarken oyun içinde karakter kostümleri arasında dolanırken aniden gerçek PUBG ürünleri karşınıza çıkıyor ve tek tuşla satın alabiliyorsunuz. Ve tabii ki bu durumun ürünü satın alma ihtimalinizi ciddi şekilde artıracağını da baştan belirtelim. Diğer yandan Amazon kullanımı için bir kredi kartı ve adres bilgisini Amazon hesabınıza tanımladıktan sonra kolaylıkla alışveriş yapabiliyorsunuz. Amazon Anywhere ise bu durumu kullanıcılar iççin daha da avantajlı bir hale getiriyor. Örneğin Peridot’a Amazon’daki hesabını bağlayan bir kullanıcı, Peridot uygulamasından çıkmadan Amazon’dan alışveriş yapabilecek. Kullanıcı ürünü seçip satın alma işlemini tamamladıktan sonra Amazon’u kullanarak oluşturduğu siparişin hakkında bilgi sahibi olabilecek.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz