Okuma Süresi
2 dakika
Bir zamanlar dünyaca ünlü dizileri ekrana taşıyan ve alt yazılı dizileri Türkiye izleyicileri ile buluşturan CNBC-e yeniden yayına gelmeye hazırlık yapıyor. 2015 yılına kadar CNBC-e” ismiyle ülkemizde yayın yapan televizyon kanalı ‘CNBC Türkiye’ ismiyle yeniden geri dönme kararı aldı.
CNBC-e sevenlere müjde! 2015 yılına kadar Türkiye’de hizmet veren ve bu süreye kadar birçok altyazılı yabancı diziyi Türkiye izleyicisi ile buluşturan CNBC-e, yeniden izleyicilerle buluşacak. Ancak kanalın bu kez daha çok iş ve ekonomi odaklı haberler yapacağı biliniyor. İşte detaylar!

8 Yıl Aradan Sonra Yeniden

Ekonomiyi ve iş dünyasından haberleri yakından takip etmek isteyen vatandaşlar için güvenilir bir kanal daha hizmete başlamak üzere. Dünyanın en tanınan medya şirketlerinden birisi olan CNBC ile İlbak Holding arasında bir işbirliği kuruldu. Ve iki büyük ismin varmış olduğu anlaşma sonucunda “CNBC Türkiye” adında yepyeni bir televizyon kanalı kurulmasına karar verildi. Böylelikle bu anlaşma doğrultusunda 2015 yılında Türkiye’ye veda eden CNBC geçen 8 yılın ardından yeniden Türkiye’de yayın yapmaya hazırlanıyor. Yayın hayatına Türkiye’de yeniden başlayacak olan CNBC Türkiye ile 2015 yılında yayına veda eden CNBC-e’nin formatı ise aynı olmayacak. Çünkü CNBC Türkiye, daha çok iş ve ekonomi odaklı haber kanalı olarak hizmet verecek. Belirlenen program akışında günün en az 10 saatinin de canlı yayınlardan oluşması bekleniyor. Ayrıca CNBC’nin uluslararası haber programları da CNBC-e Türkiye program akışı içerisinde yer alacak.

İki Taraf da Memnun

Ekim 2023’de yayına başlayacak olan CNBC-e Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulunan CNBC International Başkanı John Casey “İlbak Holding ile birlikte CNBC Türkiye’yi müjdelemekten ve CNBC’nin eşsiz ve dinamik içeriğini Türkiye’de yeniden izleyici kitleleri ile buluşturmaktan ötürü çok heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı. Aynı şekilde anlaşmadan memnun olduklarını vurgulayan İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak da; “CNBC Türkiye, taahhüt ettiğimiz eksiksiz, tarafsız, doğru bilgi ve haber içeriğiyle hiç şüphesiz ülkemizdeki iş piyasalarında çığır açacaktır. Türkiye, 85 milyonluk nüfusu ve büyüyen yatırımcı tabanıyla hareketli ve çok yönlü bir ekonomiye sahiptir. Amacımız, karar alma süreçlerini kolaylaştıracak gelişmiş bir bilgi akışı sağlamak ve Türkiye’deki iş dünyasının ve piyasaların tüm potansiyelini ortaya çıkarmaktır. CNBC Türkiye, izleyicilerinin sürekli değişen küresel iş ortamında bilinçli kararlar almalarına ve fırsatları yakalamalarına yardımcı olacaktır.” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz