amd-zen-4-epyc-islemci-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

AMD tarafından düzenlenen sunum ile birlikte AMD Instinct MI 2000 serisinin duyurusu yanında AMD 3D V-Cache ile 3. nesil AMD EPYC işlemciler ve Zen 4, Zen 4C CPU desteklenen yeni nesil EPYC işlemciler tanıtıldı.

AMD tarafından düzenlenen çevrimiçi Hızlandırılmış Veri Merkezi etkinliğinde, yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) ve yapay zeka için dünyanın en iyi hızlandırıcısı olan yeni AMD Instinct™ MI200 serisi tanıtıldı. Aynı zamanda AMD 3D V-Cache ile 3. nesil AMD EPYC işlemcileri hakkında da bilgiler paylaşıldı. Ayrıca Zen 4 ve Zen 4C işlemci çekirdekleri de duyuruldu.

amd-zen-4c-teknosafari

AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su, yeni çekirdekler hakkında “Günlük hayatımızın her yönünü etkileyen hizmetlere ve cihazlara güç sağlamak için daha fazla bilgi işlem talebi doğuran bir döngü içerisindeyiz. Meta’nın alt yapısını güçlendirmek için AMD EPYC’yi seçmesi ve AMD EPYC Instinct işlemciler tarafından desteklenecek ilk ABD exa ölçekli süper bilgisayar Frontier’in kurulması dahil olmak üzere, lider ürün portföyümüzle veri merkezinde önemli bir ivme oluşturuyoruz. Bugün ayrıca bulut bilişim, kurumsal ve HPC müşteriler alanında liderliğimizi daha da genişletecek tasarım, liderlik, 3D paketleme teknolojisi ve 5 nm yüksek performanslı üretimdeki gelişmelerin ve yeni nesil EPYC işlemcilerde çok sayıda yeni ürünü açıkladık” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca şirket, yeni nesil EPYC işlemcilerin CPU tasarımı ve paketlemede ileriye dönük bir adımı temsil edeceğini hedeflediğini paylaştı. Bununla birlikte işlem yüklerinde ortalama %50 performans artışı hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, Gruplar için Discord Benzeri Özellik Üzerinde Çalışıyor

Realme, Ekran Altı Kameralı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi, Loop LiquidCool Teknolojisini Duyurdu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz