Pazar, Temmuz 5, 2020
Ana Sayfa Video Apple AirPods Pro Kutu Açılışı

Apple AirPods Pro Kutu Açılışı

Apple, AirPods ailesinin en yeni üyesi AirPods Pro’yu sizler için kutusundan çıkardık.

Gerçekten kablosuz özelliğe sahip kulaklıklar, orijinal Airpods’a benzese de gerçek derinlikli ses kalitesi için ufak bir tasarım değişikliğiyle geliyor. Buna ek olarak, yeni AirPods Pro ayrıca Apple’ın kablosuz kulaklıkları için bugüne kadar talep edilen özelliklerden biri olan aktif gürültü engelleme özelliğine de sahip.

Apple’dan yapılan basın açıklamasında “AirPods, dünyanın en çok satan kulaklıkları. Tek dokunuş deneyimi, inanılmaz sesi ve ikonik tasarımı onları sevilen bir Apple ürünü yaptı ve AirPods Pro ile birlikte bu sihri daha da ileri taşıyoruz” denildi.

Apple Küresel Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Phil Schiller, “Yeni kulak içi AirPods Pro’lar Adaptive EQ (uyum sağlayabilir dengeleyici) ile harika ses veriyor, esneyebilir kulak uçlarıyla rahatça oturuyor ve inovatif Akif Gürültü Engelleyici ve Şeffaflık moduna sahip. Müşterilerin AirPods ailesinin bu yeni üyesini seveceğini düşünüyoruz” dedi.

AirPods Pro, Apple’ın 10 ses çekirdeğine sahip H1 yongasıyla donatıldı. Ayrıca, gerçek zamanlı gürültü iptaline sahip olmayı, çeşitli dinleme deneyimleri için yüksek kaliteli ses elde etmeyi ve “Hey Siri” yi desteklemeyi de mümkün kılıyor.

Silikon kulakiçi ucun yanında suya ve tere karşı dayanıklı olan kulaklık çift mikrofonlu bir sisteme sahip. Bu sayede de kulaklık, ses sinyallerini saniyede 200 defa uygun şekilde düzenleyebiliyor.

AirPods Pro, 5 saate kadar kullanım süresi sunacak. Bu süre Aktif Gürültü Engelleme aktif olursa 4,5 saate, konuşma durumunda ise 3,5 saate kadar düşüyor. Kablosuz şarjlı kılıf ise 24 saatten fazla dinleme ve 18 saatten fazla konuşma süresi sağlıyor.

Yeni Şeffaflık modu ise dışarıdan gelen sesleri kullanıcılar ne kadar duymak istiyorsa o kadar duyabilecek. Güç sensörü de şarkıları çalmayı, durdurmayı ve geçmeyi mümkün kılacak. Ayrıca bu sistemle aramalar cevaplanabilecek.

AirPods Pro ile Siri’yi sesle aktifleştirebilir, ses paylaşabilir, gelen mesajları sesli olarak dinleyebilirsiniz. ABD’de 249 dolara satılan kulaklık, ülkemizde ise 1899 TL’ye satışta.

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ZenFone Max Pro PUBG Güncellemesi Yayınlandı

Asus ZenFone Max Pro PUBG iyileştirmesinin de bulunduğu üçüncü Android 10 Beta güncellemesi paylaşıldı. Nisan 2018 tarihinde Android 8.1 işletim sistemi ile piyasaya sürülen...

Chrome Android 10 ile Birlikte 64 Bit Mimariye Geçiyor

Google Chrome, Android 10 işletim sistemi ile birlikte uygulamanın 64 bit mimaride kalacağını açıkladı. En popüler mobil tarayıcılardan biri olan Chrome, versiyon 85 ile...

Sosyal Medya Yasakları / Apple Zamları / Müzik Platformları Arasında Rekabet – Pazar Sohbeti – 5 Temmuz

Pazar Sohbeti’nin yeni bölümünde Timur Akkurt ve Ekin Kollama geçen hafta gündeme bomba gibi düşen sosyal medya yasakları, kanun düzenlemesi ve taslak çalışma üzerinde...

Rolls-Royce ‘un Elektrikli Uçakları Test Uçuşlarına Yeniden Başladı

Rolls-Royce’un geliştirdiği Bye Aerospace eFlayer 2 prototipi ve teknoloji demonstratörü CityAirbus uçakları elektrikli tahrik sistemleri ile çalışıyor. Rolls-Royce elektrikli uçak konusu için çalışmalarına test...

NISSAN, Sanal Showroom ile Modellerini Online’a Taşıdı

NISSAN Türkiye, hayata geçirdiği Sanal Showroom uygulaması ile NISSAN tutkunlarına bayiye gitmeden modelleri deneyimleme imkânı sunuyor. Kullanıcılar incelemek istedikleri modellerin içini ve dışını sanal...