apple-artirilmis-gerceklik-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

İnternette paylaşılan iddialara göre Apple tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik gözlükleri, beklenen daha geç gelebilir.

Apple tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik gözlükleri, uzun zamandır internette kendinden bahsettirmeyi başarıyor. Bununla birlikte şirket, konu hakkında konuşmaktan kaçınıyor. Şimdi paylaşılan raporlara göre gözlükler, 2022 yılında çıkış yapamayacak.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple, bu sene gerçekleştirilecek olan Worldwide Developers Conference içerisinde yeni artırılmış gerçeklik gözlüklerini tanıtacak. İlk önce 2021 yılında duyurulup 2022 yılında satışa sunulması beklenen cihaz, 2022 yılının sonlarında ya da 2023 yılında satışa çıkabilir. Bunun sebebi ise cihazda yaşanan aşırı ısınma, kamera ve yazılım sorunları gözüküyor.

apple-artirilmis-gerceklik-gozlugu-teknosafari
Görseller temsilidir.

Bunların yanında Apple gözlükler, 2 bin doların üzerinde bir fiyat etiketine sahip olabilir. Cihazda 2 işlemci bulunacak ve bunlardan en az biri, MacBook Pro modellerinde yer alan M1 Pro işlemciye denk bir işlemci olacak. Daha önce paylaşılan bilgilere göre de cihazın iki adet OLED mikro ekrana ve el takibi için de özel sensörlere sahip olacağı paylaşılmıştı.

Ayrıca Apple, AR gözlüğü üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Ancak beklenen gözlük, 2030lu yıllara kadar hayalini kurduğumuz kadar konforlu ve hafif olmayacak. Şu anki teknolojiler, VR seti şeklinde gözlüklere olanak sağlasa da, filmlerde görüldüğü gibi (yukarıdaki görseldeki gibi) bir gözlüğün piyasada yer almasına hala zaman var.

İlginizi Çekebilir:

2021 yılı PC pazarı için nasıl geçti?

Almanya, Turkovac aşısı olanları “Aşısız” sayacağını açıkladı

Logitech, video konferanslar için özel ürünlerini tanıttı

Hitman 3, Game Pass kütüphanesine eklenecek 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz