Netflix, ABD fiyatları için zam uyguladı. Yeni zamlar ile birlikte en uygun fiyatlı paket 10 dolar olurken, en yüksek paket fiyatı ise 20 dolar seviyesine çıktı. Benzeri bir zammın Türkiye’de de olabileceği düşünülüyor.

Netflix, ABD merkezli kullanıcılar için fiyatları güncelledi. Pandeminin de etkisi ile büyümesi yavaşlayan şirket, paket başı abonelik ücretlerini yaklaşık 1 – 2 dolar artırdı. Paylaşılan bilgilere göre Netflix, sundukları içerik çeşitliliğinin devamı için yapılması gerektiğini belirtti.

Amerikalı içerik platformu Netflix, geçtiğimiz yılın Mart aylarında Türkiye fiyatlarını da artırmıştı. Zamlanan fiyatlar ile birlikte en düşük ücret 17.99₺ seviyesinden 26.99₺ olmuş iken, en yüksek ücret ise 40.99₺ seviyesinden 54.99₺ miktarına yükselmişti. Dijital yayın platformu, yaklaşık 1 yıldır bu fiyatlar ile hizmet vermeye devam ediyor.

Netflix Türkiye Ocak 2022 Programı

Netflix, ABD içerisindeki paketlerde ise 480P olan tarifeyi $8.99’dan $9.99’a yükseltti. Standart Plan, yani 1080P olan paket $13.99 iken $15.49 oldu. En yüksek paket ise $17.99 iken zam ile birlikte $19.99 seviyesine yükseldi.

Bunların yanında şirket, Türkiye’de de benzeri bir zam uygulayacak mı merak ediliyor. Zira platform, Türk kullanıcılar için şu anki durumda bile biraz pahalı olarak yorumlanıyor. Şu anki fiyat seviyesinin artması durumunda Türk kullanıcıların Netflix’e erişimi daha da zorlaşacaktır. Ancak şirket, konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı.

İlginizi Çekebilir:

2021 yılı PC pazarı için nasıl geçti?

Almanya, Turkovac aşısı olanları “Aşısız” sayacağını açıkladı

Logitech, video konferanslar için özel ürünlerini tanıttı

Hitman 3, Game Pass kütüphanesine eklenecek 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz