Kısa süre önce sosyal medyada yayılan bir görüntünün, Apple’ın tanıtacağı yeni iPhone modeli olabileceği iddia edildi. Başlangıçta klasik bir iPhone gibi görünen telefonun, kaydırılabilir bir tasarıma ve çift ekrana sahip olması dikkat çekti.  

Kısa bir süre önce “bat.not.bad” isimli Instagram hesabı tarafından paylaşılan bir görüntü sosyal medyada hızla yayıldı. Videoda yer alan akıllı telefonun kaydırılabilir bir tasarıma ve çift ekrana sahip olması pek çok kişi tarafından ilgi çekici bulundu. Tasarımın başlangıçta klasik bir iPhone gibi görünüyor olması ise akıllara telefonun Apple tarafından 2020’de tanıtılacak yeni iPhone modellerinden biri olup olmayacağı sorusunu getirdi. 

DigitalTrends’in iddiasına göre telefon, teknoloji devinin bu yıl tanıtacağı yeni modellerden birisi olabilir. Paylaşımın yapıldığı hesap ise videonun altında telefonun bir tasarım konsepti olduğuna ve ismin “iPhone Slide Pro” olabileceğine işaret etti. Akıllı telefon ilk başta klasik bir iPhone gibi görünse de kaydırıldığı zaman ikinci bir ekranı ortaya çıkıyor ve iki ekran aynı anda kullanılabiliyor. Apple’ın böyle bir tasarımı iPhone ailesine eklerse ne kadar maliyete kullanıcıyla buluşturacağı ya da gerçekten telefonu yeni modeller arasına ekleme niyetinde olup olmadığı konusunda ise hala net bir bilgi yok.  

Markanın iPhone 12’de şok etkisi yaratabilecek hamleler yapacağı iddia edilmişti 

2019 sonlanırken de Amerikan teknoloji devinin yeni yıl ajandasıyla ilgili; markanın verdiği ipuçları ve yapılan tahminlerden yola çıkılarak pek çok iddia ortaya atılmıştı. Bu iddialardan bazıları Apple’ın 2020’de 6 adet iPhone modeli tanıtacağı ve bunların farklı fiyat aralıklarında olacağı yönündeydi. Markanın daha uygun fiyatlı ve ulaşılabilir modeli olan iPhone SE’nin devamı niteliğindeki modeller yanında, kesinlikle daha yüksek kalite ve pahalı modeller piyasaya sürme niyetinde olduğu da düşünülmüştü.  

Teknoloji devinin ayrıca, bu yıl yüksek olasılıkla tanıtması beklenen iPhone 12’ye standart kalite yükseltmeleri dışında şok etkisi yaratabilecek daha büyük değişiklikler ekleyebileceği de yapılan tahminler arasındaydı. Yeni yayılan görüntünün ardından, bu büyük değişikliğin “kaydırılabilir çift ekran” tasarımı olabileceği de tahmin edildi.  

Apple’ın, 2020’de 6 adet iPhone tanıtacağı iddia edildi

Apple’ın 2020’de görücüye çıkaracağı konuşulan 5 ürün