Yeni yılın gelişiyle beraber, teknoloji devlerinin 2020’de kullanıcıyla buluşturmayı planladıkları ürünlerle ilgili söylentiler biraz daha yoğunlaşmaya başladı. Bu kapsamda en çok konuşulan şirketlerden biri ise Apple. Yapılan tahminlere göre, markanın ajandasında 2020 yılında kullanıcı beğenisine sunmayı planladığı 5 yeni ürün bulunuyor.  

Yeni yılın gelmesine yakın pek çok teknoloji deviyle ilgili en merak edilen konulardan birisi de 2020’de kullanıcılarıyla buluşturmayı planladıkları ürünler oldu. Yılın sonlarına doğru teknoloji şirketlerinin görücüye çıkarmak üzere gündeme ekledikleri yeniliklerle ilgili birçok söylenti yayılmaya başladı. En çok ses getiren söylentilerden birisi ise Apple’ın 2020’de bir masaüstü bilgisayar tanıtacağı ve hatta bunun bir oyun bilgisayarı olabileceğiydi.  

Tablet, telefon ve dizüstü bilgisayarlarıyla ciddi satış rakamlarına ulaşan markanın, bu sene de yeni bir masaüstü bilgisayar hamlesiyle daha önce lider olamadığı bir sektöre el sallıyor olduğu tahmin edildi. Fakat SlashGear‘ın haberine göre, Apple’ın piyasaya sürmeye hazırlandığı ürünler sıralamasında dizüstü bilgisayar ilk sırada değil. Teknoloji devi, 2020’de bu söylentilerden çok daha farklı 5 yeni ürünü kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlanıyor. 

1) Kafa Bantlı Kulaklıklar 

Markanın 2020’de görücüye çıkarmayı planladığı kafa bantlı kulaklıkların, ‘bluetooth’ teknolojisiyle çalışacağı ve “Beats” benzeri bir tasarıma sahip olacağı düşünülüyor. Tahminler, teknoloji devinin bu ürünle AirPod’ların yakaladığı büyük başarıdan faydalanma amacında olduğu yönünde. 

2) 16 İnç Ekran Boyutlu Yeni Bir MacBook Pro 

Apple’ın 2020’de mini LED ekran teknolojili yeni bir MacBook Pro serisi çıkarması, markayla ilgili en yüksek ihtimal verilen tahminler arasında. Yeni serinin, en son piyasaya sürülen MacBook’lardan farklı olarak mini LED teknolojisi sayesinde daha ince bir tasarıma sahip olacağı düşünülüyor. Ekran boyutu öncekilerden farklı olmasa da yeni ekranın daha hafif bir görüntüde olması beklenirken pil boyutunun ise aynı bırakılacağı veya daha büyük bir biçimde yeni MacBook’a ekleneceği tahmin ediliyor.  

3) iPhone 12 

Marka her sene kullanıcıyı bir üst model iPhone’la buluşturuyor ve 2020’nin de bu açıdan bir istisna olmayacağı tahmin ediliyor. Aralık ayının ortalarında sızdırılan bilgilerden yapılan çıkarımlara göre, iPhone 12’nin öncekilerden farklı olarak yapay zekâ teknolojili yeni bir kameraya sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte telefonun, daha ince ve geniş tasarlanan pili sayesinde çok daha hafif ve ince bir tasarıma sahip olacağı da paylaşılan tahminler arasında. Ayrıca markanın planlarına şok etkisi yaratabilecek daha büyük değişiklikler eklediği de ortaya atılan ayrı bir iddia. 

4) iPad Pro 2020 

Teknoloji devinin, Nisan ayına kadar bir çift yeni iPad Pro modelini görücüye çıkaracağı düşünülüyor. Modellerden birinin 12.9 inç, diğerinin ise 11 inç ekran boyutuna sahip olacağı tahmin ediliyor. İddialara göre, iki modelin de önünde herhangi bir tuş yok; fakat üst kısımlarında bir tane açma-kapama tuşu ve yanda ise bir çift ses tuşu bulunacak.  

İki modelde de toplam 3 kamera lensinden oluşan en yeni arka kamera modelinin kullanılması bekleniyor. Tahminlere göre, bu arka kameranın özellikleri 2019’de piyasaya sürülen iPhone’dan farklı olmayacak; fakat daha iyi bir ölçü için birkaç ekstra özellik eklenebilir. Bununla birlikte, iki yeni iPad Pro’nun da en klasik iPhone modeli olan iPhone 4 gibi düz kenarlara sahip olacağı düşünülüyor.  

5) iPhone SE (2020)  

Markanın, 2020’de daha uygun fiyatlı ve ulaşılabilir bir seçenek olarak tekrardan yeni bir iPhone SE piyasaya süreceği tahmin ediliyor. İddilara göre model ‘iPhone SE 2’ veya ‘iPhone SE-R’ olarak isimlendirilebilir. Teknoloji devinin son piyasaya sürdüğü yüksek kalite ve pahalı iPhone’lardan sonra, tekrardan daha ulaşılabilir bir model görücüye çıkarmayı planlıyor olması pek çok kişiye göre iyi bir haber. Apple’ın, iPhone koleksiyonuna ekleyeceği yeni modeli 2020’nin Eylül ayında tanıtacağı düşünülüyor.