apple-zam-teknosafari

Apple, bugün itibari ile dünyanın ilk 3 trilyon dolarlık şirketi oldu. Şirketin tüm hisselerinin toplam değeri hesaplandığında şirket, 3 trilyon doları geçti.

Apple, şirketin tüm hisselerinin toplam değeri olarak 3 trilyon dolar değerlenmeyi geçen ilk şirket oldu. Bu değerlenme, şirketin hisse senedinin geçen yıl yüzde 40 oranında artması ile gerçekleşti.

Amerikalı teknoloji şirketi Apple, hisse senedi fiyatı 182.86 dolara ulaştı. Şirket, 2 trilyon dolar değere ulaştıktan yalnızca 16 ay sonra 3 trilyon dolara ulaşarak bu konuda dünyanın ilki konumuna geldi. Ayrıca şirket, 3.5 yıl önce 1 trilyon dolar değere ulaşmıştı.

apple-store-odulleri-teknosafari

Pandemi ile birlikte tüm dünyada insanlar, daha fazla uzaktan çalışmaya devam ediyor. Bu durum, birçok şirketi olumsuz yönde etkilese de, Apple gelirleri daha da artmaya başladı. Şirketin geliri, mevcut çeyrekte 118 milyar dolar artarken, geçtiğimiz yıl kırılan 111.4 milyar dolarlık rekorun da aşılması bekleniyor.

Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın 2018 yılında 1 trilyon dolara ulaştığında bulunduğu paylaşımda “şirket başarısı ile değerinin çok alakalı olmadığını” belirtti. Ayrıca finansal gelirlerin, Apple tarafından gerçekleştirilen inovasyonların bir sonucu olduğu belirtilmişti.

Bunların yanında Apple, trilyon dolar değere ulaşan tek şirket değil. Amazon, Google’ın ana şirketi Alphabet, Microsoft ve Tesla, 1 trilyon doları aşan şirketler. Facebook, yeni adı ile Meta da geçtiğimiz Haziran ayında 1 trilyon doları geçmişti ancak güncel olarak bu sınırın altında duruyor.

İlginizi Çekebilir:

Harmony OS 3.0 çıkış tarihi belli oldu

Samsung televizyonlara GeForce Now ve Google Stadia desteği geliyor

Samsung, 4K 240 Hz monitör üzerinde çalışıyor

Tesla, 2021 yılı satış sayısını paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz