square-enix-metaverse-teknosafari

Oyun dünyasının önemli isimlerinden biri olan Square Enix, blok zinciri tabanlı oyunlar, NFT eşyalar ve metaverse dünyalarına yatırım yapacak. 

Blok zinciri teknolojisi, yalnızca güvenlik ve hızlı para transferi gibi işlemleri kapsamıyor. Bundan ziyade teknoloji, sürekli olarak yeni projeler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu projelerden bazıları, oyun oynadıkça cüzi miktarda kripto para kazandırıyor. Bu tarz projeler de oyun dünyasının geleceğini şekillendirebilir.

Final Fantasy serisisin de geliştiricisi Square Enix’in patronu olan Yosuke Matsuda, yeni yıl için tüm çalışanlarına bir mail gönderdi. Bu mesajda, Facebook’un ismini Meta olarak değiştirdiğinin altı çizildi. Bunun sadece bir isim değişikliği olarak görülmemesi gerektiği belirtildi. Bununla birlikte Matsuda, 2022 yılında Metaverse kavramının çeşitli hizmetler ile desteklenen bir iş kolu haline geleceğini inandığını paylaştı.

square-enix-blok-zinciri-teknosafari

Matsuda, kripto para kazanılan blok zinciri tabanlı oyunlar ve NFT tabanlı dijital eşyaların giderek daha popüler olacağını düşünüyor. Bu açıdan Square Enix, ilerleyen dönemlerde bu tarz oyunlar ile karşımıza çıkabilir.

Bu durumu yaşayan tek oyun geliştiricisi şirket Square Enix değil. Birçok şirket, metaverse ve blok zinciri teknolojilerini yavaş yavaş keşfetmeye başlıyor. Bununla birlikte oyun teknolojileri de değişiklik göstermeye başlıyor. Square Enix, kendi teknolojilerini mi geliştirecek yoksa belirli ortaklıklar mı kurulacak henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

Harmony OS 3.0 çıkış tarihi belli oldu

Samsung televizyonlara GeForce Now ve Google Stadia desteği geliyor

Samsung, 4K 240 Hz monitör üzerinde çalışıyor

Tesla, 2021 yılı satış sayısını paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz