iPhone 12 Mini Üretimi

Apple, satışların beklenenden daha düşük bir grafik izlemesi nedeniyle ‘iPhone 12 Mini’ için yılın ikinci çeyreğinde üretimi durdurmayı planlıyor. Cihazın, toplam ‘iPhone’ satışlarında yüzde 6’lık bir paya sahip olduğu ifade ediliyor. Üretimin durdurulması durumunda; ‘iPhone 12 Mini’nin, Apple’ın en kısa ömürlü amiral gemisi olacağı belirtiliyor.  

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçen yılın sonlarına doğru gerçekleştirdiği ‘Hi Speed’ etkinliğinde ‘iPhone 12’ ailesini tanıttı. Seri, önceki serilerden farklı olarak ‘Mini’ takısı alan daha uygun fiyatlı ve daha küçük ekranlı bir modelle geldi. Şirketin, alım gücü düşük olan pazarlarda Android cihazlara karşı kan kaybettiği de biliniyordu. Bu nedenle, ‘iPhone 12 Mini’ ve ‘iPhone SE 2020’nin bu pazarlarda ‘iPhone’ ailesini daha ulaşılabilir bir hale getirmesi bekleniyordu. Fakat ‘iPhone 12 Mini’nin satış grafiği, Apple’ın beklentilerinin aksine oldukça düşük ilerledi. Cihaz, toplam ‘iPhone’ satışlarından yüzde 6’lık bir pay alarak en düşük paya sahip olan model oldu.  

Aktarılan son iddialara göre ise Apple, satışların beklenenden daha düşük bir grafik izlemesi nedeniyle ‘iPhone 12 Mini’ için üretimi durdurmayı planlıyor. ‘iPhone 12 Mini’ üretim hacminde, ilk aşamada 11 milyon adet düşüş olması bekleniyor. İkinci çeyrek sonunda da cihazın üretiminin, tamamen durdurulmuş olacağı dile getiriliyor. Üretimin durdurulması durumunda; ‘iPhone 12 Mini’nin, Apple’ın en kısa ömürlü amiral gemisi olacağı belirtiliyor. Ekran boyutu dışında seriyle birçok ortak özellik paylaşan modelin, batarya performansı nedeniyle tüketicileri hayal kırıklığına uğrattığı ve revize edilerek yakın gelecekte tekrar piyasaya sürülebileceği tahmin ediliyor.  

‘iPhone 12 Mini’ satışları, ‘iPhone 12 Pro Max’ın aksi yönünde ilerliyor

iPhone 12 Mini Satışları

Diğer yandan;iPhone 12 Mini’ satışları şirketin beklentileriyle aynı doğrultuda ilerlemese de ‘iPhone 12 Pro Max’, oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşıyor. Analistler; ‘Pro’ ve ‘Pro Max’ modelleri için öngörülen satış adedi tahminlerini, 11 milyon adet artırıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

iPhone 12 mini’nin DxOMark Kamera Sonuçları Belli Oldu

Sony, Yeni Xperia Compact Telefonuyla iPhone 12 mini ile Rekabet Edecek

iPhone 12 Mini Detaylı İnceleme – Kamera ve PUBG Performansı Nasıl? 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz