Apple’ın bir süredir konuşulan elektrikli ‘Apple Car’ projesini Porsche ile  çalışan Manfred Harrer ile çalışmaya başlayacağı söyleniyor. Sektörde adından söz ettiren Manfred Harrer daha önce de Audi ve BMW ile çalışıyordu. 

Günümüzde pek çok teknoloji şirketi yönünü elektrikli ve otonom araçlara çevirmiş durumda. Tesla’nın öncülüğünde günden güne büyümeye devam eden elektrikli araç merakına geçen dönemlerde Apple’ın da gireceği söyleniyordu. Gündeme elektrikli ve otonom aracı ‘Apple Car’ ile gelen şirketin çalışmalarını sürdürdüğü de halihazırda biliniyor. Ancak ortaya çıkan yeni bir haber Apple’ın elektrikli araç sektöründe kiminle çalışacağını ortaya çıkardı. 

Business Insider’ın yayımladığı haberde Apple’ın tamamen elektrikli motorla gelecek üst düzey aracı için sektörde bilinen ve şasi konusunda uzman olan Porsche yöneticilerinden Manfred Harrer’ı işe aldığı söyleniyor. Aktarılan detaylara göre, Apple ile çalışmaya başladığı söylenen Harrer’ın Volkswagen grubunun en iyi mühendislerinden biri olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra Volkswagen’den önce BMW ve Audi ile de çalıştığı söyleniyor.

Apple Car ile anlaşan Harrer, Porsche’den önce BMW ve Audi ile de çalıştı

Apple Car için şirketin anlaşma sağladığı aktarılan Manfred Harrer, 13 yıldır Volkswagen grubu için çalışan deneyimli ve bilgili bir mühendis. Daha önce BMW ve Audi için de çalışan Harrer’in o dönemdeki başarıları da hala anılıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan eski bir Volkswagen yetkilisi, söz konusu mühendisi gizli bir şampiyon ve alanındaki her şeyin ölçüsünü belirleyen önemli bir isim olarak anıyor.

Business Insider’ın aktardığına göre, Harrer geçen senenin sonunda Volkswagen’de sürdürdüğü görevinden ayrıldı. Konuyla alakalı biri açıklamada bulunmayan deneyimli mühendis bir sonraki planının ne olduğunu da aktarmadı. Harrer’in LinkedIn profilinde de herhangi bir güncelleme söz konusu değil. Yani deneyimli mühendis hala Porsche’de çalışıyor görünüyor. Bunun amacı ise, Harrer’in Apple ile yaptığı anlaşmayı gizli tutmak için hesabını güncellemediği olarak yorumlanıyor.

İlginizi Çekebilir:

Apple, 2024 Yılında ‘LiDAR’ Sensöre Sahip Elektrikli Otomobil Üretimine Başlayacak

Alibaba da Elektrikli Otomobil Üretiyor

Apple Car Gerçek oluyor, Yeni Oyun Konsolu KFConsole Tanıtıldı – DigiToll #47:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz