Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Microsoft, Windows 11 için yenilediği Not Defteri (Notepad) uygulamasını tanıttı. Yenilenen uygulama, karanlık mod ile birlikte farklı özelliklere de sahip.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft’un Windows 11 için yeni bir Not Defteri uygulaması üzerinde çalıştığı sızdırılmıştı. Microsoft ise, konu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmamıştı. Şirket bugün, Windows 11 için yeni Not Defteri uygulamasını tanıttı.

Notepad olarak da bilinen uygulama tamamen yeniden dizayn edilmiş durumda. Bununla birlikte sızdırıldığı gibi, Windows 11 ile uyumlu hale gelmiş bir şekilde yuvarlatılmış köşelere sahip. Ayrıca uygulama içerisine sevilen Mika teması da eklenmiş.

notepad-dark-mode-teknosafari

 

Microsoft tarafından yapılan açıklamada “Günlük iş akışlarınızın çoğu için Not Defteri’nin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, bu nedenle klasik uygulamadaki bu modernleşmeyi yeni ama tanıdık hissetmeniz için tasarladık” ifadeleri yer aldı.

Ayrıca Not Defteri, artık karanlık modda da çalışabiliyor. Kullanıcılar, uygulamanın temasını sistem teması ile otomatik olarak ayarlayabiliyor ya da el ile değiştirebiliyor. Uygulama içerisinde yer alan Bul ve Değiştir seçeneği de baştan aşağı değiştirilmiş durumda.

windows-11-not-defteri-notepad-teknosafari

Uygulama, henüz sınırlı sayıda kullanıcı için yayınlanmış durumda. Bunun sebebi olarak ise uygulamanın henüz test aşamasında olması. Şimdilik beta kullanıcıları tarafından deneyimlenen uygulamada herhangi bir hata raporu yayınlanmış değil.

Bunların yanında yeni Not Defteri, Windows 10 için de yayınlanacak mı bilinmiyor. Microsoft, Windows 10 sürümü hakkında herhangi bir paylaşımda bulunmadı. Ancak internette sızdırılan bilgilere bakıldığında yenilenmiş Notepad uygulaması, Windows 11 ile sınırlandırılacak.

İlginizi Çekebilir:

TP-Link, yeni ağ markası Mercusys ‘i tanıttı

Getir, New York içerisinde hizmete başladı!

Tencent, yeni oyun markası Level Infinite ‘i tanıttı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz