Huawei 200W Hızlı Şarj

Huawei CEO’su Richard Yu, 200W gücünde hızlı şarj teknolojisi geliştirdiklerini açıkladı. Bu tip bir teknolojiye yalnızca büyük bataryalarda ihtiyaç duyulduğunu belirten Yu; 120W ve 200W hızlı şarj teknolojilerini, akıllı telefonlar ve küçük pile sahip diğer mobil cihazlarda kullanmanın mümkün olmadığına işaret etti.  

Huawei CEO’su Richard Yu, 120W ve 200W gücünde hızlı şarj teknolojilerine halihazırda sahip olduklarını açıkladı. Bu tip bir teknolojiye yalnızca büyük bataryalarda ihtiyaç duyulduğunu belirten Yu; 120W ve 200W hızlı şarj teknolojilerinin, küçük pillere sahip mobil cihazlarda bataryayı olumsuz etkilediğine ve gereksiz bir özellik olduğuna işaret etti. Yu; bu nedenle 120W ve 200W hızlı şarjı, akıllı telefonlar ve küçük pile sahip diğer mobil cihazlarda kullanmanın mümkün olmadığını belirtti. 

Diğer yandan; Çin merkezli teknoloji devi, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği online bir etkinlikte ‘Mate 40’ serisini görücüye çıkarmıştı. Merakla beklenen seri, 50W kablosuz hızlı şarj ve 66W hızlı şarj teknolojilerini de beraberinde getirmişti. Yu; tanıtım etkinliğinde, 66W hızlı şarj teknolojisinin ideal bir hız olduğunu ve cihazı hızla şarj ederken telefonun ideal bir inceliği mümkün kılacak bir batarya boyutuna sahip olmasını da mümkün kıldığını ifade etmişti. Şirket CEO’sudaha yüksek hızda bir şarj teknolojisininuzun vadede batarya ömrünü kısaltacağının ve daha düşük hızların da kullanıcıların, uzun süreler boyunca priz başında beklemesine neden olacağının altını çizmişti.  

Benzer şekilde; 50W hızlı şarj teknolojisinin de performans açısından tam denge sunduğu ve daha yüksek hızın, kablosuz hızlı şarj teknolojilerinde kararsızlığa neden olduğu belirtilmişti. 

Huawei ‘Mate 40’ serisi, kutudan şarj adaptörü ile çıkacak 

Huawei Mate 40 Şarj Adaptörü

Richard Yu; açıklamasında, Apple’ın kutusunda şarj adaptörü ve kulaklık çıkmayan ‘iPhone 12’ serisine de göndermelerde bulundu. Şirket CEO’su; Huawei ‘Mate 40’ serisinin, ‘iPhone 12’nin aksine kutudan şarj adaptörü ile çıkacağının altını çizdi. Yu ayrıca, tüketicilerin ayrı bir şarj adaptörü almasına gerek olmayacağına da işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Sony’ ve ‘Samsung Display’in, Huawei İçin ABD’den Lisans Aldığı İddia Edildi 

Huawei CEO’su, ‘Mate 40’ ve ‘iPhone 12’ Arasında Karşılaştırma Yaptı 

Huawei, Yeni ‘Mate 40’ Akıllı Telefon Serisini ve Yeni Ekosistem Ürünlerini Tanıttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz