renault-elektrikli-otomobil-teknosafari

2021 yılından itibaren elektrikli otomobiller, öncelikli hale gelmeye başladı. Bununla birlikte Renault, tamamen elektrikli otomobiller için tarih verdi.

2022’nin ilk günlerinde düzenlediği etkinlik ile birlikte Renault, gelecek planlamaları ile ilgili paylaşımlarda bulundu. Şirket, elektrifikasyon konusunda planlamaları ile bilgi verdi.

Kademeli olarak gerçekleştirilecek olan dönüşüm, 10 yıl sonrasına işaret ediyor. %90 gibi bir bölümü elektrikli otomobillerden beklenen Fransız üretici, bu konuda ilk olarak Megane E-Tech ile karşımıza çıkacak. Üretim operasyonlarından dolayı Türkiye için de önemli bir isim olan Renault, 2030 itibari ile yalnızca elektrikli otomobil satacak.

renault-elektrik-teknosafari

2021 yılında elektirkli otomobillerin temelini atan Renault, yeni oluşum ile birlikte karlılık payı ve satış adetleri yüksek olan araçlara öncelik verecek. Markanın klasik modeli, elektrikli olarak tekrar satışa sunulacak. Geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan açıklamalarda da 2030 yılı gösterilirken, bu durum güncellendi.

Kararın somut bir şekilde hayata geçirilebilmesi için Renault, önümüzdeki 3-4 yıl boyunca birtakım elektrikli otomobilleri üretmeye başlaması gerekiyor. Bu planlama ile birlikte Clio ve Megane üretimini Türkiye’de gerçekleştiren üreticinin hamlesi merak ediliyor. Şirketin Bursa’daki tesislerde değişiklik yapıp yapılmayacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Şirketin Türkiye’de de otomobil üretmesi sebebi ile, hangi üretim tesislerinin elektrikli otomobil için uyarlanacağı merak ediliyor. Yakın zamanda daha detaylı açıklamaların yapılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

2021 yılı PC pazarı için nasıl geçti?

Almanya, Turkovac aşısı olanları “Aşısız” sayacağını açıkladı

Logitech, video konferanslar için özel ürünlerini tanıttı

Hitman 3, Game Pass kütüphanesine eklenecek 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz