apple-music-hikayede-paylasma
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Apple’ın yakında cihazlara göndermeye hazırlandığı iOS 13.4.5 güncellemesinin yazılımcılar için hazırlanan deneme sürümü, Apple Music uygulamasına hikayede şarkı paylaşma özelliği ekleneceğini ortaya çıkardı. İşletim sistemi güncellemesi tüm cihazlara gönderildikten sonra kullanıcılar, Spotify’da olduğu gibi Apple Music’te dinledikleri şarkıları da Instagram ve Facebook hikayelerinde paylaşabilecek.  

Teknoloji devi Apple, yakında kullanıcı beğenisine sunmaya hazırlandığı yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 13.4.5’in deneme sürümünü kısa bir süre önce yazılımcılarla paylaşmıştı. Deneme sürümünü inceleme fırsatı bulan geliştiricilerin çoğu, güncellemenin yoğunlukla hata düzeltmelerine ve performans geliştirmelere odaklandığını bildirdiBununla birlikte sürümün, Apple Music uygulaması için yeni bir özelliği de beraberinde getiriyor olduğu ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; söz konusu özellik, kullanıcıların Apple Music üzerinden Facebook ve Instagram gibi üçüncü taraf uygulamalarda şarkı paylaşımı yapabilmesini mümkün hale getiriyor. Bu da Apple Music uygulamasına diğer pek çok platformda olduğu gibi hikayede şarkı paylaşma özelliği geleceği anlamına geliyor.  

Teknoloji devi, bir süredir Apple Music’in kullanıcılara daha iyi bir müzik dinleme deneyimi sunabilmesi için uygulama üzerinde çalışıyor ve platforma bazı yeni özellikler ekliyordu. Aynı özellik, uygulamanın ezeli rakibi Spotify’da da halihazırda mevcuttu. Kullanıcıların pek çoğu, Spotify’ın sahip oduğu bu gibi ek özelliklerden dolayı Apple Music’i tercih etmediğini ifade ediyordu. Apple, bu hamlesiyle beraber kendi müzik platformuna daha fazla kullanıcı çekmek adına ilk büyük adımını atmış oldu. iOS 13.4.5’in son hali kullanıcılarla paylaşıldıktan sonra Apple Music dinleyicileri, kendi listelerindeki veya uygulamadaki herhangi bir şarkıyı Instagram ve Facebook hikayelerinde interaktif bir şekilde paylaşabilecek. 

apple-music-hikayede-paylasma 

Apple Music hikayede paylaşma özelliği nasıl çalışacak?

Kullanıcıların bunu yapabilmesi için şarkı dinledikleri ekranda bulunan “Paylaş” butonuna tıklamaları gerekecek. Güncellemenin gönderilmesinin ardından bu butonda, üçüncü taraf uygulamalarda paylaşım yapılabilmesini mümkün kılan ayrı bir seçenek açılmış olacak. Apple Music kullanıcıları bu seçeneğe tıkladıktan sonra uygulama; paylaşılan şarkının adının, albüm kapağının ve albüm kapağının renk hikayesine uygun bir renkte flu bir arka planın yer aldığı dikey bir görsel oluşturacak. Daha sonrasında kullanıcı, bu görseli Instagram veya Facebook hikayesinde paylaşabilecek.  

Kullanıcıların hikayeyi izleyen takipçileri albüm kapağına tıklarsa ilgili görsel, takipçiyi Apple Music’te o şarkının bulunduğu sekmeye yönlendirecek. Takipçinin şarkıyı dinlemesi ve kendi listesine ekleyebilmesi için ise paylaşımı yapan kullanıcı gibi bir Apple Music abonesi olması gerekecek.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

İlgili haberler:

Spotfiy’ın beğenilen özelliği ‘Replay’ Apple Music’e eklendi

YouTube Music ‘e şarkı sözü takip etme özelliği geldi

YouTube Music’e yeni özellik: Kullanıcılar bilgisayarlarından müzik yükleyebilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz