Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs hakkında yeni vaka ve can kaybı sayılarını açıkladı. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Günlük Takip sisteminde yer alan verilere göre, 5 Nisan’da 20 bin 65 adet koronavirüs testi yapıldı. Yapılan testlerden 3 bin 135 vatandaşın sonucu ise pozitif çıktı. 5 Nisan’da Türkiye’de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden insanın sayısı ise 73 olduğu açıklandı. Son 24 saatte yaşanan can kayıpları ile birlikte Türkiye’de toplamda 574 vatandaş, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetmiş oldu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaştı. Sağlık Bakanlığı’ndan alınan verileri vatandaşlarla paylaşan sitenin tablosunun fotoğrafını paylaşan Bakan Koca, test sayısının 20 bini aştığını dile getirdi. Sağlık Bakanı ayrıca iyileşen hasta sayımızın bin 42 olduğu bilgisini de paylaştı. Bakan Koca’nın paylaştığı tabloda koronavirüs vaka sayısı toplamda 27 bin 69’a ulaşmış oldu. 

Günlük Koronavirüs Tablosu’nda yer alan bilgilere göre, son 24 saatte 20 bin 65 test yapıldı. Yapılan testlerin 3 bin 135’i pozitif çıktı. 5 Nisan’ı da ele alınca Türkiye’deki koronavirüs vaka sayısı toplamda 27 bin 69’a yükselmiş oldu. 5 Nisan’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının ise 73 olduğu bilgisi paylaşıldı. Yeni verilerle birlikte Türkiye’de bugüne kadar toplamda 574 kişi salgın sebebiyle hayatını kaybetmiş oldu. Son 24 saatte iyileşen hasta sayısının ise 256 olduğu bilgisi paylaşıldı. Toplamda bin 42 vatandaşımız koronavirüs hastalığını atlatarak, tedavisini tamamlamış oldu. Koronavirüs günlük tabloda yer alan verilerde toplam entübe sayısının 935 olduğu ve toplamda bin 381 hastanın ise yoğun bakımda gözlem altında tutulduğunu bilgileri paylaşıldı.

ePttAVM’den vatandaşa ücretsiz maske 

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın almış olduğu karar bağlamında, vatandaşların pazar ve market gibi kalabalık alanlarda maske kullanması zorunluluğu getirilmişti. Yine çalışan ve toplu taşıma kullanan vatandaşların da maske olmadan toplu taşıma kullanması kısıtlanmıştı. Tüm dünyada yaşanan maske krizi elbette ki ülkemizde de görülüyor. ePttAVM bu noktada vatandaşların zor durumda kalmaması için yeni bir uygulamaya geçti. Çalışmak ve markete gitmek durumunda olan ancak maskeye erişim sağlayamayan kişilere ePttAVM, ücretsiz olarak maske temin edecek.

ePttAVM’nin online olarak işleme koyduğu yeni hizmet için, vatandaşların öncelikle belirli kriterlere uyması gerekiyor. ePttAVM’nin koymuş olduğu şartlar arasında elbette ki maske temininden yararlanacak kişilerin sokağa çıkma kısıtlamasının olmaması gerekiyor. Yani ePttAVM’den ücretsiz maske temini isteyen vatandaşların 20 yaşından büyük, 65 yaştan ise küçük olması gerekiyor.

İlgili Haberler:

ePttAVM vatandaşlara ücretsiz maske verecek

Koronavirüsün hava yolu endüstrisine zararı 250 milyar doları bulabilir

Sadece öksürük şikayeti olana da koronavirüs testi yapılacak

Ev Halleri – Timur & Ekin Pazar Sohbeti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz