Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaTeknolojiApple’ın, ‘iPhone 13’ Serisi Modellerinin Birinde Şarj Girişini Kaldıracağı İddia Ediliyor 

Apple’ın, ‘iPhone 13’ Serisi Modellerinin Birinde Şarj Girişini Kaldıracağı İddia Ediliyor 

Jon Prosser’ın iddialarına göre Apple, ‘iPhone 13’ serisi modellerinden birinde şarj girişini kaldırmayı planlıyor. ABD’li teknoloji devinin, söz konusu modelden itibaren kademeli olarak şarj ve kulaklık girişini kaldıracağı ve kullanıcılara yalnızca, ‘MagSafe’ kablosuz şarj seçeneği sunacağı ifade ediliyor.  

Jon Prosser’ın iddialarına göre; kısa bir süre önce ‘iPhone 12’ ailesini tanıtarak kullanıcı beğenisine sunan Apple, gelecek yıl iPhone 13’ serisi modellerinden birinde şarj girişini kaldırmayı planlıyor. ABD’li teknoloji devinin, söz konusu modelden itibaren kademeli olarak şarj ve kulaklık girişini kaldıracağı ve kullanıcılara yalnızca, ‘MagSafe’ kablosuz şarj ve ‘AirPods’ kablosuz kulaklık seçeneği sunacağı ifade ediliyor. ‘iPhone 7’ sonrasındaki ‘iPhone’larda ‘jack’ girişi de yer almadığı için kullanıcıların, seçili ‘iPhone 13’ modeli ve daha sonraki modellerde kablolu kulaklık veya kablolu şarj teknolojilerini kullanamayacağı belirtiliyor.  

Şarj girişinin kaldırılacağı ‘iPhone 13’ modelinin hangisi olduğu ise henüz net olarak bilinmiyor. Diğer yandan; ‘iPhone 12’ ailesiyle birlikte tanıtılan ‘MagSafe’, mıknatısla ‘iPhone’ların arkasına bağlanabilen ve oldukça kararlı bir güç aktarımı sağladığı ifade edilen bir kablosuz şarj cihazı olma niteliği taşıyor. Mıknatısla tutunma özelliği ve kompakt tasarımı oldukça beğenilen ‘MagSafe’, güncel olarak 399 liralık bir fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. 

Apple, 2016’da ‘iPhone 7’ serisi ile kulaklık girişine veda etmişti

iPhone 7 Kulaklık

Öte yandan; Apple, 2016 yılında ‘iPhone’ ailesine eklediği ‘iPhone 7′ serisi ile kulaklık girişine de veda etmişti. ‘iPhone 7’ modellerinde kablolu kulaklık kullanmak isteyen kullanıcıların, yine ‘Apple Store’larda satılan bir dönüştürücüyü alması gerekiyordu. Bununla birlikte, şirketin kablosuz Bluetooth kulaklık modeli ‘AirPods’ da aynı yıl satışa sunulmuştu. Bu sayede; Apple ekosisteminde kalmak isteyen kullanıcılar, şirketin kablosuz kulaklıklarını da satın alabiliyordu. ABD’li teknoloji devinin, ‘MagSafe’ ve kablosuz şarj teknolojisi konusunda da benzer bir agresif satış politikası izleyeceği tahmin edildi.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘iPhone 12’ Serisinin Türkiye Fiyatı Belli Oldu! 

‘iPhone’ ve ‘iPad’lere Yeni ‘Xbox’ Oyun Konsolları İçin Kontrolör Desteği Geliyor 

‘iPhone 12’ Serisinin Şu Ana Kadar En Çok Satan Rengi, ‘Pacific Blue’ Oldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR