IKEA Fotoğraf Çerçevesi Kablosuz Hoparlör

İsveç merkezli mobilya şirketi IKEA, ‘Symfonisk’ ürün ailesine eklemek üzere kablosuz hoparlör olarak da kullanılabilen yeni bir fotoğraf çerçevesi tanıttı. Şirketin, söz konusu ürünü geliştirmek için ABD merkezli ses sistemleri üreticisi Sonos ile iş birliği yaptığı belirtildi.  

İsveç merkezli montaja hazır mobilya üreticisi IKEA, ‘Symfonisk’ ürün ailesine eklemek üzere kablosuz hoparlör olarak da kullanılabilen bir fotoğraf çerçevesi modeli tanıttı. Şirketin, söz konusu ürünü geliştirmek için ABD merkezli ses sistemleri üreticisi Sonos ile iş birliği yaptığı kaydedildi. İkili, daha önce ‘Symfonisk Kitap Rafı Hoparlörü’ ve ‘Symfonisk Masa Lambası Hoparlörü’nü geliştirmek için de güçlerini birleştirmişti. İş birliği kapsamında geliştirilen üçüncü ürünün ise kablosuz hoparlör olarak da kullanılabilen ve ikiye katlanabilen bir fotoğraf çerçevesi olduğu kaydedildi.  

IKEA Fotoğraf Çerçevesi Kablosuz Hoparlör

‘Symfonisk Fotoğraf Çerçevesi Hoparlörü’ olarak adlandırılan 55×40 cm boyutlarındaki ürün, dahili bir hoparlörle geliyor. Çerçeve, güncel olarak şirketin resmi internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Fakat IKEA, ürünün gönderimini yalnızca ABD’de yaşayan müşterilerine yapabiliyor. 199 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan çerçevenin, siyah ve beyaz olmak üzere 2 farklı renk seçeneği bulunuyor. Sonos, kablosuz hoparlörleri ile ilgili herhangi bir teknik detay paylaşmasa da şirketin, hoparlörün yüksek frekanslı seslerin bulunduğu odanın her noktasına yaymasını mümkün kılan bir teknoloji kullandığı biliniyor. Çerçevenin, ‘Sonos One’ veya ‘Symfonisk Masa Lambası Hoparlörü’ne benzer bir ses performansı sunması bekleniyor. 

Çerçeve şeklindeki kablosuz hoparlör, hem dikey hem de yatay olarak duvara asılabiliyor

Çerçeve Şeklindeki Kablosuz Hoparlör

Diğer yandan; kullanıcılar, çerçeve şeklindeki kablosuz hoparlör modelini hem dikey hem de yatay olarak duvarlarına asabiliyor. Bununla birlikte, düz bir yüzeye yerleştirmek için ürün altına bir ayak da takılabiliyor. Ses seviyesi, içerik oynatma ve duraklatma gibi işlevler için kullanılan kontrol düğmeleri ise çerçeve kenarının arka tarafında yer alıyor. İki ‘Symfonisk Fotoğraf Çerçevesi Hoparlörü’ alan kullanıcılar, ürünleri birbirine bağlayarak tüm üniteyi tek bir prize yönlendirebiliyor.  

Bununla birlikte hoparlör, akıllı telefona Wi-Fi üzerinden bağlanıyor ve iOS, Android, Windows ve macOS’ta bulunan ‘Sonos S2’ uygulaması aracılığıyla kontrol edilebiliyor. Ürün ayrıca, Apple cihazlardan ve Spotify’dan müzik kontrolü yapılmasını sağlayan ‘AirPlay 2’yi ve ‘Spotify Connect’i de destekliyor. Sonos; Sonos Arc, Playbar, Beam ya da Playbase ses çubuklarına sahip olan kullanıcıların ürünü cihazlarıyla eşleştirerek evlerindeki ‘surround (çevreleyici)’ ses sistemi setini genişletebileceğine işaret ediyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

IKEA Artırılmış Gerçeklik ile Snapchat ’te ‘Kaçış Odası’ Oluşturdu

IKEA gelmiş geçmiş en Instagram’lanası nesneyi üretti

Snapchat, Yasal Problemler Sebebiyle ‘Hız Filtresi’ni Kaldırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz